Poes töötamine on tänavu noortele otsekui lotovõit

Foto: ERR

Kui seni on töötajate leidmisega hädas olnud supermarketid kasutanud suvel pealinna malevlaste abi, siis koroonakriis tegi lõpu neid pikalt kimbutanud tööjõupuudusele. Tänavu on poes töötamine noore jaoks otsekui lotovõit, sest sel suvel sai tööd sõna otseses mõttes tutvuste kaudu.

Juba kolmandat suve töötab Märjamaa koolitüdruk Eliise Metsniit kauba väljapanijana Tallinna külje all Rimis, kus ta emagi. Aastaid õpilasmalevlasi tööle võtnud Rimi tänavu nende abi ei vajanud, aga Eliise oli üks väheseid, kellele tööd pakuti, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kui ma olen küsinud oma sõprade käest, kas nad on tööl käinud või mõelnud tööle minna, siis nad on öelnud, et ei saa tööle minna, kuna oli koroona ja ei taheta võtta noori," selgitas tüdruk.

Eesti ettevõtjad on aastaid kurtnud, kuidas noortele käib pikk tööpäev üle jõu, ka Eliise jaoks on tööpäev liiga pikk, sest tema saab oma tööülesannetega varakult valmis.

"Ilmselt otsin endale saali pealt kuskilt tööd või küsin kellegi käest, kes oskab äkki aidata, et kas on tööd anda," ütles ta.

Mullu kampaania korras noori värvanud Selver võttis tänavu puhkuste ajaks üksikutele vabadele kohtadele tööle vaid oma töötajate lapsi.

"Kui ma personaliosakonnaga tänavuse aasta olukorrast rääksisin, siis tuli tõdeda, et me ei ole mitu suve sellises olukorras olnud, kus vabu töökohti Selveris sisuliselt ei ole," tõdes Selveri kommunikatsioonijuht Rivo Veski.

Õpilasmaleva juhi Ott Väli sõnul oli tänavu noortele töö leidmine väga keeruline, sest noortest loobusid lisaks poodidele ka Circle K, suveürituste korraldajad ja turismiga tegelejad.

"Me saime asemele maasikakorjamise kohti. Hea, et needki saime, aga maasikakorjamine on niisugune keeruline valdkond, ega ta kõige parem lõppkokkuvõttes ei ole maleva mõistes. Väga palju sõltub maasikakorjamise puhul ilmastikust," rääkis Väli.

Suveks Rimisse ametisse saanud juuratudengi Joosep Kuuse sõnul on teenindajana töötamine üliõpilaste seas tavaline, kuid pigem minnakse baari või restorani, aga mitte poodi tööle. Supermarketis töötamist peetakse monotoonseks.

"See on etem kui kodus diivani peal istuda. Ja raha ju meeldib ka kõigile, ainult õhust ja armastusest ära ei ela," märkis ta.

Eliise plaanis alguses töötada juuli lõpuni, nüüd mõtles ta ringi ja töötab veel kaks nädalat, sest taskuraha võiks alati veidi rohkem olla.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: