Advokaat: kinnivõetud Viktar Babarõkale esitati süüdistus

Viktar Babarõka 11. juunil pressikonverentsil.
Viktar Babarõka 11. juunil pressikonverentsil. Autor/allikas: SCANPIX / TASS

Valgevene presidendiks pürgivale Belgazprombanki endisele juhile Viktar Babarõkale esitati süüdistus, teatas tema advokaat Dmitri Lajevski laupäeval.

"Viktar Babarõka, keda hoitakse kinni riikliku julgeolekukomitee kinnipidamisasutuses, sai täna süüdistuse. Ma ei saa avaldada, mis artikli alusel süüdistus esitati," ütles ta Interfaxile.

Advokaadi sõnul ei nõustunud Babarõka süüdistusega ja kaitsjad rõhutavad tema täielikku süütust.

Babarõka on elus ja terve, lisas Lajevski. Ta lisas, et laupäeval kohtusid oma kliendiga ka Viktar Babarõka poja Eduardi advokaadid. Eduard võeti koos isaga kinni neljapäeval.

Riigikontrolör Ivan Tertel ütles: "Babarõka võeti kinni seoses sellega, et ta oli õigusvastase tegevuse vahetu korraldaja ja juht."

Laupäeval esitas Babarõka kampaaniameeskond Valgevene keskvalimiskomisjonile taotluse tema registreerimiseks 9. augustil peetavatele presidendivalimistele.

Valgevene politsei otsis neljapäeval läbi Babarõka kodu ning viis ta ülekuulamisele, teatas opositsioonikandidaadi meeskond.

Babarõka on varem juhtinud Gazpromiga seotud panka. Belgazprombank tegutseb Valgevenes 1990. aastast, 49,8 protsenti sellest kuulub Gazpromile ja Gazprombankile.

Nädala eest otsis Valgevene riigikontrolli rahandusuurimiste osakond Belgazprombanki läbi ning algatati maksudest kõrvalehoidmise ja rahapesu kriminaalasjad. Kinni peeti 15 inimest.

Lukašenko kandideerib kuuendat korda

Valgevene õiguskaitseasutused on asunud opositsioonikandidaate valimiste eel maha suruma. President Aleksandr Lukašenko kandideerib seejuures kuuendaks ametiajaks. 

Valimiseelsel perioodil on näha nii opositsiooni kasvavat aktiivsust kui ka nende tuntud esindajate vahistamisi.

65-aastane Lukašenko, endine sovhoosidirektor, on võimul olnud alates 1994. aastast ning tal on võimalus valitseda veel kaks ametiaega. 

Opositsioonitegelasi on ta nimetanud "kriminaalseks bandeks", kes tahavad valimised nurja ajada.

Euroopa Julgeoleku ja Koostöö Organisatsioon (OSCE) ei ole alates 1995. aastast tunnustanud ainsaidki Valgevene valimisi.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: