Tallinn kehtestas Pirita tee äärde plaanitud spaa kinnistute detailplaneeringu

Sellele kinnistule Maarjamäe lossi kõrval peaks tulema uusarendus.
Sellele kinnistule Maarjamäe lossi kõrval peaks tulema uusarendus. Autor/allikas: (Foto: ERR)

Tallinna linnavalitsus kehtestas Pirita tee 32, Pirita tee 50 ja Maarjamäe tn 11 kinnistute ning selle lähiala detailplaneeringu. Maarjamäe lossi ja Eesti Näituste messikeskuse vaheline maa-ala kuulub ettevõtja Anatoli Kanajevi osaühingule Kantauro, kes on plaaninud sinna rajada hotelli ja spaa.

Detailplaneeringuga liidetakse kinnistud üheks ärimaa sihtotstarbega krundiks ning moodustud krundile määrati ehitusõigus ühe kuni kolme ärihoone ehitamiseks.

"Detailplaneeringu realiseerumisel tekib Maarjamäele linlaste jaoks avalik linnaruum, kus on avaliku funktsiooniga hooned - hotell ja spaa," ütles Tallinna abilinnapea Andrei Novikov.

Piirkonna elanikud on aastate vältel arendusele vastuseisu avaldanud, viidates näiteks niigi tiheda liikluse intensiivistumisele. Novikovi sõnul näitas aga linna tellitud liiklusuuring, et valdav liikluskoormus tuleb Viimsi valla elanike pendelrändest hommikustel ja õhtustel tipptundidel ning kavandatavatel ärihoonetel ei ole liikluskoormusele märkimisväärset mõju.

Detailplaneeringuga moodustatud krundile määratud ehitusõigus võimaldab rajada kuni kuue maapealse ja ühe maa-aluse korrusega kolm ärihoonet. Planeeritud hoonetesse on kavas ehitada hotell ning aastaringseks kasutamiseks mõeldud puhke- ja vabaajakeskus.

Tallinna linnavalitsus kinnitab pressiteates, et Maarjamäe klindi ja vanalinna silueti vaadeldavus on ja jääb tagatuks. Hoonestusalad erineva kõrgusega hooneosade ehitamiseks on määratud nõnda, et Maarjamäe suvemõisa hoonetele lähim hooneosa võiks olla kuni kahekorruseline, eesmärgiga tagada suvemõisa kompleksi vaadeldavus ja dominantsus Pirita teelt.

Maarjamäe paekalda kaitsevööndisse ei ole hoonestusala kavandatud.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: