Maarjamäelased kardavad uue spaahotelli tõttu ummikute kasvu

Foto: (Foto: ERR)

Tallinna Maarjamäe elanikud pole rahul linnavalitsuse kavaga, mis lubaks Pirita tee äärde ehitada spaahotelli ja rajada sinna kõrvale kortermajade piirkonna.

Linnavalitsus võimalikes ehitusplaanides probleemi ei näe, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kui kõik läheb nii, nagu linn planeerib, kerkib Maarjamäe lossi kõrval asuvale tühermaale suur mitmesaja voodikohaga hotell ja terviseskus.

See ei meeldi aga kohalikele Maarjamäe elanikele. Ettevõtja Anatoli Kanajevi osaühingu Kantauro hotelliprojekti vastu ollakse juba aastaid, kuid see pole ainus mure.

Tallinna linn tahab lubada arendajatel spaahotelli taha rajada veel mitmeid suuri korterelamuid.

Kohalikke elanikke ühendava MTÜ Maarjamäe Ühendus liige, Pirita teel Lillepaviljoni taga kortermajas elav Koit Saarevet teab täpselt, et hullemate ummikute korral võtab tema sõit autoga juba praegu kesklinna üle tunni.

"Meie kohalike elanikena näeme, et see Pirita tee muutub täiesti läbimatuks kümnekonna aasta pärast, kui kõik see on valmis ehitatud," rääkis Saarevet.

Maarjamäe Ühendust esindav advokaat Martin Männik näitab, et plaanitava hotelli kõrvale Eesti Näituste praegusele parkla ja paviljonide alale on mõeldud paarkümmend kuni neljakorruselist korterelamut ja neli kuuekorruselist korterelamut.

"Me oleme tellinud liiklusprofessori hinnangu, mis ütleb, et kui realiseeritakse TOPi planeering ja kui need planeeringud, mis praegu menetluses on, lisanduvad, siis see liikluskoormuse kasv oleks kuni 40 protsenti," lausus Männik.

Just liikluskoormuse pärast muretseb ka Maarjamäele kavandatava hotellikrundi üleaedse Eesti Ajaloomuuseumi direktor Peeter Mauer.

"Meie ettepanek Tallinna linnavalitsusele oli vaadata pilti laiemalt, kogu seda transpordisituatsiooni," ütles Mauer.

Hotelliplaneeringu menetlemine on tänaseks rahandusministeeriumis järelevalve korras ka üle vaadatud ning omavalitsuse rikkumisi selle menetlemisel ei leitud.

Tallinna linnavalitsuse detailplaneeringute teenistuse direktori Arvo Rikkineni sõnul on täiesti tavaline, et planeeringuid naabrite poolt vaidlustatakse, ent elanike liiklusmuredel pole tema hinnangul alust.

"Praegust olukorda ei tasu vaadata planeeringute puhul. Ka liiklusanalüüsid on kõik tehtud ja on arvestatud ka liikluskoormuste tõusudega," kinnitas Rikkinen.

Linnal on pärast riigi järelevalvet roheline tuli hotelliplaneering Maarjamäel kehtestada, kuid kohalike järgmiseks sammuks on see kohtus vaidlustada.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: