Aab andis Maarjamäe jalgpallihalli detailplaneeringule heakskiidu

Maarjamäele planeeritava jalgpalli sisehalli kavand, mis viimase kokkuleppe järgi ei teostu.
Maarjamäele planeeritava jalgpalli sisehalli kavand, mis viimase kokkuleppe järgi ei teostu. Autor/allikas: Eek & Mutso

Riigihalduse minister Jaak Aab andis heakskiidu Maarjamäele kommunismiohvrite memoriaali vahetusse lähedusse planeeritava jalgpalli sisehalli detailplaneeringuga jätkamisele, leides, et planeeringu koostamine pole kellegi õigusi rikkunud.

Aab toob oma kirjas Tallinna linnapeale Mihhail Kõlvartile välja osapoolte seisukohad, kuid leiab lõplikult, et detaiplaneeringu kehtestamine kuulub kohaliku omavalitsuse pädevusse ning detaiplaneeringu koostamisel ei ole rikutud vastasosapoolte õigusi.

Aab lisab, et planeeringulahendusega mittenõustuvatel isikutel on võimalik linnaga saavutada kohtuväline kokkulepe või pöörduda edasi halduskohtusse.

Sisehalli rajamise vastu kinnistule Tuulenurga 1 olid muu hulgas justiitsministeerium, kommunismiohvrite memoriaali autorid, kohalikud elanikud ja ka näiteks Memento ning metsavendade liit.

Vastasosapooled heitsid ette vastuolusid linnaosa üldplaneeringuga, negatiivseid keskkonnamõjusid, müra- ja valgusreostust ja täiendavat liikluskoormust.

"... kavandatav ehitis on aateliselt, eetiliselt ja kultuuriliselt sobimatu kommunismiohvrite memoriaali vahetus naabruses, kuna rikub selle väärikat muljet ja Tallinna siluetti," seisab ühe vastuväitena kirjas.

Aabi kirjast selgub, et Tallinna Linnaplaneerimise Ameti esindaja on aga vastuväiteid pidanud ajakohastatuks ning lisanud need ka detailplaneeringu materjalidele.

"Järelevalve teostaja (riigihalduse minister – toim.) hinnangul on kohalik omavalitsus täitnud talle seadusega antud kaalutlus- ja selgitamiskoustust ning toonud välja piisavad põhjendused just sellise planeeringulahenduse eelistamiseks," seisab Aabi kirjas.

Samas ilmneb, et kui memoriaali arhitektuurikonkurss välja kuulutati, teavitati kõiki osapooli jalgpalli sisehalli planeeringust ning see oli algatatud 2014. aastal, kuid memoriaali hakati planeerima aasta hiljem.

"Jääb arusaamatuks, miks memoriaali kavandamisel on ignoreeritud käimasolevat menetlust ning võetud seisukoht planeeringulahenduse sobimatuse osas, selle asemel, et memoriaali lahenduse väljatöötamisel koostatava detailplaneeringuga arvestada," kirjutab Aab.

Tallinna abilinnapea Andrei Novikov teatas Riigi Kinnisvara AS-ile, kelle valdusesse kinnistu kuulub, et jätkab detaiplaneeringu menetlemist.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: