Jaak Madison: aseesimehe kohal ei ole mingit erilist rolli

Jaak Madison pärast EKRE aseesimehe kohast ilma jäämist.
Jaak Madison pärast EKRE aseesimehe kohast ilma jäämist. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

EKRE aseesimehe kohast ilma jäänud eurosaadik Jaak Madison ütles, et erakonna aseesimehe kohal ei ole erilist rolli ning ta nimetas seda vaid sinekuuriks.

Madison jäi EKRE kongressil aseesimeeste valimistel 166 häälega sellest kohast ilma. Aseesimeestel valiti Mart Helme 332, Siim Pohlak 208 ja Henn Põlluaas 188 häälega. Erakonna juhatusse sai Madison sisse.

"Mis seal ikka. Vox populi, vox dei, nagu ütlevad klassikud," kommenteeris Madison ERR-ile.

"Ma tänan 166 inimest, ehk ligi poolt kongressi delegaatidest, ehk ligi poolt erakonda, kes mind toetasid. Järelikult olid nad minu nelja aasta jooksul tehtud tööga aseesimehe kohal rahul, teine pool järelikult ei olnud rahul ja valis kedagi teist. Nii see demokraatia käibki," lausus Madison.

"Ma soovin palju õnne uutele aseesimeestele: Mart Helmele, mis oli muidugi väga suur "üllatus", et ta aseesimeheks sai. Ja kindlasti väga hea meel on Henn Põlluaasa üle, kes sai samuti umbes poolte delegaatide toetuse. Nii, et see on ju väga positiivne," sõnas Madison.

Madison rääkis, et tema roll erakonnas jääb samaks ning ta kavatseb jätkata oma tööd konservatiivse maailmavaate propageerimisel.

"Ei muutu suurt midagi. Ega aseesimehe positsioon on siiski ainult sinekuur. Et kas tunda end natukene paremini või kirjutada arvamusloo alla tiitel, et sa oled erakonna aseesimees. Sisuliselt see ju ei anna sulle mitte mingisugust suuremat võimu. Juriidiliselt oled sa ikkagi erakonna juhatuse liige kõikide oma õiguste ja kohustustega. Ja siiamaani ei ole erakonna aseesimeestel olnud mingit erilist suuremat rolli," lausus Madison.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: