Merkel loodab Euroopa majanduse taaskäivitamise kavas riikide kompromissile

Foto: SCANPIX/REUTERS/Annegret Hilse

Saksamaa liidukantsler Angela Merkel rääkis Euroopa Parlamendis, et Euroopa vajab praeguses kriisis ühtsust ja ta loodab, et kõik on majanduse taaskäivitamise ühise kava vastuvõtmiseks valmis kompromissideks.

Merkel käis Euroopa Parlamendis tutvustamas Saksamaa Euroopa Liidu eesistumise prioriteete. Kantsler nimetas viie prioriteedina põhiõigusi, ühtekuuluvust, kliima kaitset, digitaliseerimist ja Euroopa vastutust maailmas.

Keskseks aruteluteemaks kujunes majanduse taaskäivitamise fond, kavandatava ühislaenu tagasimaksmise viis ja rahastamise tingimused nagu õigusriigi põhimõtete järgimine.

"Euroopa tuleb kriisist tugevamana välja üksnes siis, kui me tahame oma erimeelsusi ületada ja otsida ühiseid lahendusi, kui me tahame näha maailma teiste vaatepunktist. Euroopa tuleb kriisist välja tugevamana, kui me hoiame kokku. Üksi ei saa keegi selle kriisiga hakkama, me kõik oleme haavatavad," ütles Merkel.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: