Eesti sai USA-lt 92 Javelini raketti

{{1595574660000 | amCalendar}}
Eesti kaitsevägi sai Ameerika Ühendriikidelt Javelini rakette. (Arhiivfoto)
Eesti kaitsevägi sai Ameerika Ühendriikidelt Javelini rakette. (Arhiivfoto) Autor/allikas: mil.ee

Eestisse jõudis neljapäeval 92 Javelini tankitõrjeraketti, mille USA andis kaitseväele kaitsevõimekuse ehitamise eesmärgil.

Rakettide eest maksid Ameerika Ühendriigid läbi USA Euroopa väejuhatuse abiprogrammi, mille eesmärk on tõsta Eesti kaitsevõimekust.

Neljapäevane raketisaadetis on üks osa sellest USA kaitserahastuse programmist.

Kaitseministeeriumist öeldi ERR-ile, et USA julgeolekuabi Eestile ja koostöö võimearenduses on üks valdkond riikide vahelises tihedas kahepoolses kaitsekoostöös.

"Oleme väga tänulikud USA abi eest, mida oleme kasutanud erinevate taristuprojektide elluviimiseks, võimeelementide ülesehitamiseks ning laskemoonavarude täiendamiseks. Kõigi valdkondade peale kokku on summa aastatel 2015-2019 ulatunud 217 miljoni USA dollarini," ütles kaitseministeeriumi pressiesindaja Karin Kivipõld. 

Kivipõld lisas, et USA abi aitab kaasa Eesti riigikaitse võimeplaneerimise ühe alusdokumendi – riigikaitse arengukava – eesmärkide saavutamisele.

"USA rahastus jõuab Eestini läbi erinevate, peamiselt USA kaitseministeeriumi või välisministeeriumi hallatavate, programmide, mis on suunatud liitlaste kaitsevõime tõstmisele. Mitmete USA abiga teostatud projektide elluviimisel, näiteks Ämari lennubaasi taristu moderniseerimine, on tegu olnud pikaajaliste protsessidega, mille planeerimisel on lähtutud mõlema poole huvidest. Eesti on koostöös USAga teostatud võime- ja taristuprojektidesse ka ise märkimisväärselt investeerinud," ütles Kivipõld.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: