Hispaania turismitööstus protesteerib Suurbritannia reisipiirangute vastu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: REUTERS/SCANPIX

Hispaania turismitööstus on šokeeritud Ühendkuningriigi otsusest kehtestada kahenädalane liikumispiirang Hispaaniast naasvaile turistidele. Hispaania ja Suurbritannia räägivad parasjagu läbi erandi osas Baleaari ja Kanaari saartele. Hispaania välisministri sõnul pole epidemioloogiline olukord saartel hullem Ühendkuningriigis valitsevast.

Nii Vahemeres asuvad katalaanikeelsed Baleaarid, kui Aafrika ranniku lähedal paiknevad Kanaarid on turismist äärmiselt sõltuvad ning kuigi turiste sõidab sinna kokku kogu Euroopast, on peamiseks rahaallikaks siiski britid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Uus koroonapuhang on valla pääsenud Kataloonias ja Aragonis, aga saartel midagi taolist vähemasti praegu veel ei ole. Seepärast ongi Hispaania valitsus veendunud, et Ühendkuningriigi valitsus reageerib üle.

Ega Ühendkuningriik ainus riik ole, mis Hispaaniast saabujaile liikumispiirangu kehtestanud. Seda on teiste hulgas teinud ka Eesti, aga näiteks ka veel Norra ja Prantsusmaa. Et sealt tuleb turiste niikuinii vähem, ei panda neile riikidele piiranguid ka pahaks.

Hispaaniasse saabunud Briti turistide sõnul saavad nad oma valitsuse otsusest suurepäraselt aru, samas on mõnede turistide sõnul päikselises Hispaanias puhkamine kaht nädalat hilisemat koduspassimist väärt.

Uue haiguspuhangu tulipunktiks oleva Kataloonia omavalitsusjuhi Quim Torra sõnul on kurja juureks noored, kes enam üldse ei vaata, kus ja kellega nad pidu panevad. Torra soovitab noortel seltskonnaelu elades ettevaatlikumad olla.

"Kui me jätkame praegust seltsielu, siis juhtub ainult see, et olukord läheb veel hullemaks. Me peame oma reaktsioonis ja seltskondlikus läbikäimises vastutustundlikud olema. Vastutustundliku reaktsiooni all pean silmas seda,
et kui me veedame mõned päevad kodust väljas, peame käituma seal samamoodi, nagu oma argielus. Ehk, ei mingeid järeleandmisi. Null järeleandmisi," ütles Torra.

Suurbritannia valitsus kinnitab taas, et piirangute kehtestamine on täiesti automaatne ning piirangud käivituvad kohe, kui nakatumine mõnes riigis 16st inimesest 100 000 inimese kohta kõrgemale tõuseb.

Näiteks võib järgmiseks riigiks, millele piirangud kehtestatakse, olla Saksamaa, sest sealsed nakatumisnäitajad on kiiresti ohtliku taseme poole liikumas.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: