Norra taaskehtestas reisipiirangud mitmest riigist

Reisijad Oslo lennujaamas.
Reisijad Oslo lennujaamas. Autor/allikas: NTB SCANPIX/REUTERS/Heiko Junge

Norra teatas, et suurendab alates laupäevast nende riikide nimekirja, kust saabujad peavad kümneks päevaks karantiini jääma.

Norra valitsus põhjendab reisipiirangute laiendamist koroonaviirusesse nakatunute arvu kasvuga, vahendasid Reuters ja The Local.

Eelmisel nädalal tuvastati Norras koroonaviirus 357 inimesel. See on kõrgeim number alates aprillist, kuid siiski palju madalam võrreldes 1733 juhtumiga, mis tuvastati märtsi lõpus ühe nädala jooksul.

Norra ei ole Euroopa Liidu liige, kuid kuulub samas Schengeni reisitsooni. Norral olid pandeemia alguses ühed karmimad reisipiirangud Euroopas, kuid juunist alates riik leevendas neid.

Nüüd taaskehtestab Norra alates laupäevast kümnepäevase karantiini kõigile reisijatele, kes saabuvad Poolast, Maltalt, Islandilt, Küproselt ja Hollandist, samuti Fääri saartelt ning mõnest Taani ja Rootsi regioonist.

Juba varasemast on Norra taastanud sarnaseid piiranguid Hispaaniale, Prantsusmaale ja Šveitsile ning veel mitmele riigile. Samuti on Norra lükanud edasi plaani lubada puhkusereisid mõnest Euroopa Liidu välisest riigist. Puhkusereisid on juba alates märtsist keelatud.

Valitsuse soovitus mitte minna välismaale jääb esialgu kehtima 1. oktoobrini.

"Me teeme seda praegu selleks, et kõik saaksid nii pea kui võimalik elada oma elu nii vabalt kui võimalik. Kogu välisreisimine on seostatud nakatumisriskiga," ütles peaminister Erna Solberg pressikonverentsil.

Kokku on Norras kolmapäeva seisuga registreeritud 9750 koroonaviiruse juhtumit, surnud on 256 inimest.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: