80 soomlasega pidu Eestis lõppes kahele peolisele koroonateatega

Koroonatest.
Koroonatest. Autor/allikas: Pixabay

Pärnumaal Nehatus pidas soomlasest peoperemees 83 osalejaga peo, mille kahel osalejal diagnoositi koroona ja nad viibivad hetkel Lääne-Tallinna Keskhaiglas.

Pärnumaal Lääneranna vallas asuv vana Nehatu koolimaja on erakätes. Selle soomlasest majaperemees korraldas seal 31. juulist 2. augustini sünnipäevapeo, millest võttis osa 80 soomlast ja kolm eestlast.

Kaks soomlast otsustasid vahepeal külastada ka Muhumaad, mille käigus said nad teate, et ühe neist korterinaaber on Soomes andnud positiivse koroonaproovi. Seepeale otsustasid nad ise anda PERH-is koroonaproovi, mis osutusid positiivseks. Mõlemad viidi Lääne-Tallinna keskhaiglasse.

Terviseameti meedianõunik Eike Kingsepp rääkis ERR-ile, et enamik mitu päeva kestnud olengust osa võtnud 80 soomlasest on praegu tagasi kodumaale pöördunud ja nendega tegeleb nüüd sealne terviseamet. Tema sõnul ei ole põhjust siiski rääkida uuest ning ööklubiga Vabank võrreldavast koldest Eestis.

Peoperemees ja teised Eestis olevad inimesed on terviseameti jälgimise all. Väliseid kokkupuuteid neil mitu päeva kestnud peo raames Eestis siiski väga palju polnud - toitu valmistati ise ning inimesed ööbisid koolimajas või telkisid õues. Positiivse koroonatesti andnud ööbisid kümneses toas.

Eesti koroonastatistikas kajastusid kaks haiglaravile pandud soomlast juba esmaspäevases statistikas.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: