Ööpäevaga lisandus 22 uut koroonahaiget

Foto: marinetraffic.com

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 961 koroonatesti, millest 22 osutus positiivseks. 11 positiivset testi on andnud meremehed, kes tulid Sillamäele Norra lipu all sõitva kaubalaevaga.

Rahvastikuregistri andmete järgi laekus kaheksa positiivset tulemust Tartumaale (seitse Tartu linna), kaks Raplamaale ja üks Ida-Virumaale. 11 positiivse maakond teadmata juhtumi puhul on tegemist meremeestega laevalt, kust eile kaks inimest juba hospitaliseeriti.

ERR-i portaal kirjutas teisipäeval, et tegemist on Sillamäele tulnud Norra lipu all seilava kaubalaevaga. Marine Traffic andmetel on Sillamäel alates 3. augustist Norra lipu all seilav LPG tanker Yara Nauma, mis sõitis Soomest Uusikaupunkist välja 28. juulil.

Laev on ptraegu Sillamäe sadamas ankrus, terved meremehed jäetakse karantiini, kuid haiged eraldati spetsiaalsesse konteinerisse, mis sadamasse püsti pandi.

Koroonaga meremehed Eestisse toonud kaubalaev Sillamäe sadamas. Autor/allikas: Jüri Nikolajev / ERR

Tartumaale laekunud kaheksast juhtumist oli neli seotud ööklubiga Vabank ja neli baariga Naiivi. 

Kaks Raplamaa juhtumit on seotud Naiivi koldega, nagu ka Ida-Virumaa üks positiivne.

Korrigeeritud andmete järgi on hetkel Vabanki koldes 33 ja Naiivi koldes 15 nakatunut üle Eesti.

5. augusti hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi üheksa inimest, juhitaval hingamisel on üks patsient. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud. Kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 63 inimese elu.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 394 COVID-19 haigusjuhtumit 381 inimesega.

Tänase seisuga on tervenenud 1948 inimest. Neist 1475 inimese haigusjuhtum on lõpetatud (75,7 protsenti), 473 inimese puhul (24,3 protsenti) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil, st ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud enam kui 121 000 esmast testi, nendest 2113 ehk 1,7 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Toimetaja: Liisbeth Rats, Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: