Terviseamet suurendab koroonaviiruse testimist

Koroonaviiruse testide analüüsimine laboris.
Koroonaviiruse testide analüüsimine laboris. Autor/allikas: Ser Amantio di Nicolao/Wikimedia Commons

Seoses koroonaviiruse leviku kasvuga tõstis terviseamet sel nädalal taas oma erameditsiini partnerite abil testimise võimekust.

Võimekuse tõstmise tõttu toimuvad saatekirjaga testitavatele Tartus, Narvas ja Pärnus testimiskohtades muudatused. Uued asukohad võimaldavad privaatsemalt rohkematel inimestel koroonaviiruse SARS-CoV-2 ninaneelu proove anda.

Alates 06.08. liigub Narvas proovivõtmine SYNLABi labori ruumidest aadressile Joala 20, kus hakkavad proove võtma Corrigo proovivõtjad.

Pärnus saab alates 07.08. saatekirjaga ninaneelu proovi anda SYNLABi siseruumide asemel Qvalitas Arstikeskuse abil Naisteranna parklas, asukoht Rannapark P1 parkla.

Tartus on kuni 10.08. testimine Ihaste 7 aadressil, järgmisel nädalal saab olema Qvalitase meditsiinipersonaliga mehitatud testimistelk Kalda tee 5 parklas.

Tartus ja Pärnus saab testi anda nii autost kui jala saabudes.

Kõiki, kes soovivad testida Tartus, Narvas või Pärnus teavitab uuest kohast SYNLABi ja Medicumi poolt sisse seatud koroonatestimise kõnekeskus.

Terviseamet annab teada, et järgmised kaks nädalat on Eestis see kriitiline aeg, mille jooksul on võimalik puhangud kontrolli alla saada, juhul kui kõik käituvad vastutustundlikult. Kõige efektiivsem meede nakkuse vältimiseks on distantsi hoidmine.

Terviseamet soovitab rahvarohketes kohtades ja eriti siseruumides, kus ei ole võimalik teiste inimestega distantsi hoida, kanda ka maski ning võimalusel selliseid kohti üldse vältida. Lisaks teatas terviseamet veelkord, et haigena tuleb püsida kodus, seda ka kergete sümptomitega, ning mistahes haigussümptomitega tuleks kahtlustada koroonat ja võtta ühendust oma perearstiga. Perearstidele on terviseameti sõnul antud juhised kõik COVID-19 kahtlased saata testimisele.

Toimetaja: Liisbeth Rats

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: