ERR Minskis: paljud ajakirjanikud kaovad siin ära

Foto: SCANPIX/REUTERS/Jedrzej Nowicki/Agencja Gazeta

Valgevene võimud takistavad vaba sõna levitamist ning paljud ajakirjanikud n-ö kaovad seal ära, ütles Minskis Valgevenes toimuvat kajastav ERR-i korrespondent Anton Aleksejev.

Aleksejev rääkis "Aktuaalsele kaamerale", et esmaspäeva õhtul vabastati Minski arestimajast ilmselt Vene ajakirjanikud, kes pühapäeval kinni peeti. "Paljud ajakirjanikud siin kaovad ära, sest võim takistab vaba sõna levitamist," lisas ta.

Minski kesklinn oli teisipäeva õhtul rahulik, kuid Aleksejevi hinnangul jätkuvad protestid peagi.

"Minski kesklinnas valitseb praegu rahu. Aga see on selline rahu, mis on hirmsam kui tõeline sõda. Igal pool on miilitsa eriüksused, politseibussid, politsei juba kontrollib dokumente isegi jalgratturitel, arvates, et nemad kujutavad peamist ohtu Lukašenko režiimile," rääkis ta.

"Arvata võib, et täna protestid jälle toimuvad. Enamus valgevenelastest neid küll toetavad, aga ise nad kokkupõrgetes miilitsaga ei osale, vaid signaalitavad autodega ja skandeerivad "Elagu Valgevene"," ütles Aleksejev.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: