Valgevene keeldus ERR-i ajakirjanikke riiki lubamast

Valgevene opositsiooni presidendikandidaat Svjatlana Tsihhanovskaja valimispäeval ajakirjsnike piiramisrõngas.
Valgevene opositsiooni presidendikandidaat Svjatlana Tsihhanovskaja valimispäeval ajakirjsnike piiramisrõngas. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Valgevene võimud ei lubanud neljapäeval riiki Minski lennujaama saabunud Eesti rahvusringhäälingu (ERR) teleajakirjanikke.

"Tundub, et nad on otsustanud, et ei lase praegu välisajakirjanikke riiki," ütles "Aktuaalse kaamera" ajakirjanik Vahur Lauri ERR-i uudisteportaalile.

Lauri sõnul esitasid tema ja ERR-i korrespondent Anton Aleksejev Tallinnas Valgevene välisministeeriumi kodulehe kaudu akrediteeringutaotluse, kuid erinevalt varasematest kordadest jäi selle menetlus seekord venima.

"Valgevene välisministeerium menetleb siiamaani meie akrediteeringutaotlust," rääkis Lauri. Kuna akrediteeringut ei ole antud, siis see toodi ka põhjenduseks, miks neid riiki ei lubata, selgitas ta.

"Paistab, et selline süsteem ongi selleks loodud, et välisajakirjanikke riiki mitte lubada," tõdes Lauri ja lisas, et kui ametnikelt selle kohta küsida, siis keegi otseselt ka ei keeldu, aga öeldakse, et taotlust menetletakse.

Minski lennujaama ruumis, kus hoiti neid välismaalasi, keda riiki ei lubatud, oli kahe Eesti ajakirjaniku kõrval veel ka poolakaid, serblane, sakslane ja grusiin. "Ma ei tea, kas nad kõik ajakirjanikud olid, aga need olid inimesed, keda ei lastud riiki sisse ja kes üritasid sealt ära saada," selgitas Lauri.

ERR-i reporterid saabusid Minskisse neljapäeva lõuna paiku ning pärast Valgevene võimude keeldumist neid riiki lubada alustasid pärastlõunal koduteed.

ERR-i Moskva-korrespondent Anton Aleksejev käis Valgevenes ka 9. augusti presidendivalimiste ajal, kus ta kajastas valimiste-eelseid meeleolusid ning valimiste võltsimisele järgnenud massimeeleavalduste esimesi päevi.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: