Vabariiklaste kongressi teine õhtu keskendus USA majanduse taastamisele

Foto: SCANPIX/Reuters/KEVIN LAMARQUE

USA-s jätkunud vabariiklaste erakonna kongressil rõhutati, et president Donald Trump suudab koroonaviirusest räsitud majanduse uuesti üles ehitada. Muuhulgas pöörasid vabariiklased tähelepanu ka administratsiooni välispoliitilistele saavutustele.

Vabariiklaste kongressi teise õhtu peaesineja oli esimene leedi Melania Trump. Ta rääkis Valge Maja roosiaias peetud kõnes koroonaviirusest, sõjaväeperekondade olukorrast, laste aitamisest, opioidikriisist ja rassimeeleavaldustest.

Kongressi teise õhtu üks oluline teema oli majandus. Presidendi poeg Eric Trump tuletas meelde, milline oli olukord enne koroonaviirust, ja rõhutas, et administratsioon on nelja aastaga suutnud palju ära teha.

"Peaaegu kohe langetati makse, kärbiti regulatsioone ja majandus kasvas uutesse kõrgustesse. Kõrgustesse, mida varem polnud nähtud," rääkis Trump.

Välisminister Mike Pompeo aga kinnitas, et tänu Trumpile on USA kaitstud. Tema sõnul on president muutnud NATO tugevamaks, paljastanud Hiina türannia, olnud jõuline Iraaniga ja vähendanud pingeid Põhja-Koreaga.

Ühtlasi kiitis Pompeo Trumpi otsust viia USA saatkond Iisraelis Jeruusalemma, kus muuseas lindistati ka tema kõne. Välisminister pälvis selle eest teravat kriitikat demokraatidelt, kes leidsid, et ta kasutas ametlikku visiiti kampaania tegemiseks.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: