Guido Pärnits: T1 keskus läheb siiski pankrotti

{{1598606100000 | amCalendar}}
Guido Pärnits
Guido Pärnits Autor/allikas: ERR

Kui juulis oli jaekaubanduse müügitulu tõus neli protsenti, siis sügis võib kaubandusele raskem tulla, hindas Ülemiste keskuse juht Guido Pärnits. Tema sõnul võib konkureeriv T1 kaubanduskeskus pankrotti minna ja Porto Franco on samas Tallinnale vajalik.

Pärnits ütles reedel ERR-ile, et mure sügise kohta on erinevates kaubanduskeskustes ja kaubanduspiirkondades erinev ning tugevad saavad kriisiga tugevamaks ja nõrgemad jäävad nõrgemaks.

"Nii võib ka ütelda, et Ülemistes ei ole see praegu mure," ütles Pärnits.

Pärnits ütles, et Ülemiste keskuse tõus juulis oli lausa 20 protsenti.

"August on siiamaani olnud selline, ütleme kehvem, kui juuli, aga mitte midagi traagilist," ütles Pärnits. Ta lisas, et ilmselt jaekaubanduse tõus augustis ei ole nii suur kui juulis, mille üheks põhjuseks oli, et tööjõukompensatsioonid on otsa saanud.

Ülemistega konkureerivast raskustes kaubanduskeskusest T1 rääkides ütles Pärnits, et Ülemistel pole T1 soovi osta. Samuti rääkis Pärnits, et tal pole ka mingit head mõtet, mida sinna teha.

"Ta on üsna monofunktsionaalsena tehtud kaubanduse ja meelelahutuse jaoks ja teda ei ole väga kerge ja efektiivne ümber teha mingiteks teisteks asjadeks. Ma arvan ka, et see asi siiski lõppeb pankrotiga," rääkis Pärnits.

Pärnitsa sõnul on vaateratas T1 katusel iseenesest uhke ja Tallinnale hea, kui see tööle jääb ja maja kasutust leiab.

"Ei ole õnn olnud kuulda sellist rumalust," ütles T1 keskuse juhatuse liige Allan Remmelkoor Pärnitsa kommentaari kohta, et T1 läheb pankrotti ja lisas, et seetõttu ei saa ta rohkem seda ka kommenteerida.

Sadamapiirkonda rajatavasse ja hiljuti valitsuse otsusel kriisilaenu saanud Porto Franco projekti Pärnitsal samas usku on.

"Ma vastupidist väidan Porto Franco kohta, et see on hea projekt, kesklinn, mere ääres, mida on vaja linnal arendada, mille suunas liiguvad kõik linnad," ütles Pärnits.

Mereranna avamine on ääretult tähtis ja kui sinna jäävad lihtsalt betoonpostid, siis see on igaljuhul kahjulik, lisas ta.

"Teiseks, ma arvan, et see projekt, mis on multifunktsionaalne, tooks sinna elu koos rannal avanevate restoranidega, on igatepidi kihvt asi Tallinna," ütles Pärnits.

Pärnits rääkis, et ta saab aru, et näiteks Tallink on olulisem, kuid Porto Franco pole üldsegi mitteoluline ja peaks rahastust saama, eriti kuna tegemist on laenurahaga.

"See on täiesti tavaline laenutoode, aga ei ole andja mitte kommertspank, vaid antud juhul riik või siis Kredex ja siia tuleb raha hoopis Euroopast, ja kui me vaatame Euroopa riigipoolseid tugesid, siis need on vahest oluliselt suuremad, nii et see on ikka väga popslik mõtlemine siin teatud suuna arvamusliidrite poolt," ütles Pärnits.

Kas ka Eestisse tasuks Riia eeskujul rajada uhke outlet-keskus, on Pärnits skeptiline. Eesti on selleks tema hinnangul liiga väike. "Ma kardan, et see jääb seisma," ütles ta.

Toimetaja: Liisbeth Rats

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: