Tallinna munitsipaalkoolides läheb 1. klassi ligi 3900 õpilast

Tallinna munitsipaalkoolides läheb 1. klassi ligi 3900 last.
Tallinna munitsipaalkoolides läheb 1. klassi ligi 3900 last. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Tallinna 57 munitsipaalkoolis istub 1. septembril pinki ligi 46 200 õpilast, neist ligi 3900 läheb 1. klassi ja 3300 alustab gümnaasiumit.

Algava õppeaasta kuulutab Tallinna haridusamet klassijuhataja teema-aastaks, et tõsta senisest rohkem esile klassijuhataja ja rühmaõpetaja ametit ning väärtustada tema rolli iga õppija arengu toetajana.

"Klassijuhataja on võtmeisik õppija tugevuste, soovide ja vajaduste märkamisel ning individuaalse õpitee kujundamisel koos lapsevanemate, aineõpetajate, huvitegevuse läbiviijate ja teiste osapooltega. Just oma õpetaja on see, kelle poole laps lasteaias või koolis oma mure või rõõmuga kõigepealt läheb," selgitas haridusameti juhataja Andres Pajula.

"Klassijuhataja aastal plaanime korraldada teemakohaseid seminare, koolitusi, töötube, konkursse jne. Ka traditsioonilised sündmused, nagu haridusfestival IduEdu ja Nutikuu, on klassijuhataja aastaga lõimitud," selgitas Pajula.

Linnas on kokku 194 munitsipaalharidusasutust, sealhulgas 124 lasteaeda, kümme huvikooli, Kopli ametikool, õppenõustamiskeskus ja õpetajate maja.

Tallinna lasteaedades käib ligikaudu 21 300 last.

Lasteaedades ja koolides töötab kokku 6073 õpetajat, peale selle veel tugiõpetajad, direktorid ja teised haridustöötajad.

Toimetaja: Merilin Pärli

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: