Tänavu alustas kooliteed ligi 155 000 õpilast

Ligi 155 000 üldhariduskooli õpilast alustas uut õppeaastat. See on paartuhat last enam kui eelmisel aastal. Esimesse klassi astus ligi 14 200 õpilast. Neist neli klassitäit alustasid ainsas päris uues koolis, mis tänavu avati.

Tallinna külje all Rae vallas Järvekülas avatud Kindluse põhikoolis kõndisid 1. klassi õpilased teisipäeva hommikul oma päris esimesele kooliaktusele.

Praeguseks on valmis Kindluse kooli esimene etapp, milleks on algkooli hoone. Kokku asub seal õppima praegu 204 last.

Kindluse kooli juht Annika Räim ütles, et novembri alguseks on valmis teine etapp, siis avatakse koolisöökla, aula ja peasissepääs. "Kolmas etapp on kogu põhikooli hoone ja spordikeskus. See valmib järgmise aasta kevadeks," lausus Räim.

Õppetööd alustavad kõik klassid tavapäraselt. "Need ruumid annavad meile piisavalt võimalust selleks, et kontaktõpet alustada ja me oleme valmis osaliselt või täielikult minema distantsõppele. Minu arvates on see tore, et me saame praegu päriselt koolis kooli alustada," ütles Räim.

Lapsevanematel on distantsõppest kogemus olemas. "Alguses läks üle kivide ja kändude, pärastpoole harjusime ära," ütles lapsevanem Jaak. "Ühe lapsega on see kogemus olemas, küll suurema lapsega, ja see läks kuidagi muretult ja turvaliselt," lausus Armi.

Virtsu koolis toob õppeaasta kaasa muudatusi

Lääneranna vallas asuv Virtsu kool alustas uut õppeaastat mitme suure muudatusega, et laste päevad sisukamaks ja samas ka mugavamaks teha.

Näiteks algab koolipäev kell 9 hommikul, paarikaupa peetavad tunnid on 80-minutilised ja vahetunnid selle arvelt pikemad. Kooli direktori sõnul saavad õpetajad pöörata lastele nii rohkem individuaalset tähelepanu kui seda jõuaks 45-minutilise tunni jooksul.

"Teine asi on see, et õpetaja saab materjaliga liikuda sellises tempos, mida ta tajub, et on klassis kohane. Kolmas: iga õpilane saab omas rütmis liikuda. Näiteks kui mina praegu tunnen, et see ülesanne vajab minu jaoks natuke rohkem aega, siis topelttunni jooksul ma saan sellele rohkem pühenduda," rääkis Virtsu kooli direktor Stansilav Nemeržitski.

Direktor lisas, et 80-minutiline tund ei ole mahult tegelikult väiksem kui kaks korda 45 minutit, sest aega võidetakse tunni sisse- ja väljajuhatamise arvelt, mida ei ole enam vaja teha kaks korda.

"Eelmine aasta näiteks pidime tegema seitsme tunni jaoks kodutöid, aga nüüd kolme jaoks. On palju vähem õppida ja asju on ka palju vähem vaja kaasas kanda, aga muidugi on need paaristunnid, et nendega tuleb veel harjuda rohkem," rääkis 9. klassi õpilane Maia Vatsfeldt.

Kella üheksase koolipäeva laguse kohta arvasid õpilased, et see on parem juba seetõttu, et saab lauem magada.

Virtsu kooli tulevik pole siiski muretu. Lääneranna vallavalitsus tuli tänavu välja plaaniga sulgeda 2022. aasta sügiseks mitu vallas asuvat väikest kooli, nende hulgas ka Virtsu. Lääneranna volikogu lükkas teema arutamise edasi oktoobrisse.

Virtsu koolis on tänavu 47 õpilast.

 

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: