Tallinna soome koolis algas õppetöö kümmekond päeva tagasi

Tallinna soome kool peab tänavu oma 25. sünnipäeva. Väikeses koolis kesklinna lähedal õpib veidi üle poolesaja õpilase. Õppetöö toimub Soome õppekava järgi, kuid klassides kuuleb mitut keelt. Kooli peavad üleval Soome ja Eesti riik, lapsevanemad tasuvad õppemaksu.

Tallinna soome koolis algas õppeaasta 21. augustil. 1. septembril kooli 60 õpilasel aktust ei olnud nagu teistes Eesti koolides. Kaks aastat Eestis elaval perekond Aholal käib koolis kolm last. Soomerootslaste pere kolis Eestisse, kus isa juhib logistikaettevõtet. Kõige noorem on alles kuus nädalat vana.

"Varem oli meil Soomes suurem rootsikeelne kool. Aga me kolisime siia ja lapsed õpivad siin soome keelt. Meile see kool meeldib. See on väike ja tõesti mõnus kool," rääkis Susanna Ahola.

"Alguses oli natuke raske, sest ma ei osanud eriti soome keelt. Varem olin rääkinud rootsi keelt. Aga nüüd juba oskan ja on täitsa tore," lausus 5. klassi läinud Amanda Ahola.

Kool on mitmekeelne. Seal õpitakse Soome kooliprogrammi järgi soome, rootsi, eesti, vene keelt. Õpetaja on Eestist pärit, kuid elab Norras.

Tallinna soome kooli rektor Riitta Kempainen rääkis, et keeruline on leida vene keele õpetajat, kes oskab soome, vene ja eesti keelt.

 Eestlanna Virge Juutila on koolis töötanud 18 aastat. Elu käib kahel pool lahte, tütar lõpetab gümnaasiumi Soomes omapead. Viirus hoiab kooliperel närvid pingul – kunagi pole kindlust, kas saab sugulastele külla või mitte.

"Tänu sellele kool kaotas ka õpilasi, kuna pered tahavad koos olla. Ja meil on siin selliseid peresid koolis, kus üks vanem elab Soomes, teine Eestis," rääkis koolis eesti ja rootis keelt õpetav Virge Juutila.

Juutila on õpetanud Soomes erinevates koolides, Eestis Saue gümnaasiumis. Aga Kadrioru serval Tallinna soome koolis meeldib talle kõige rohkem. "Siin on selline külakool. Teist sellist ei tea, et keset ikkagi üpris suurt Tallinna linna on niisugune pisike kool," ütles ta.

Soome õpetajad tulevad Eestisse tööle kolmeks kuni viieks aastaks. Neid on praegu koolis kümmekond. Samasugused soome koolid nagu Tallinnas on veel Tartus, Peterburis, Moskvas ja Hispaanias Päikeserannikul.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: