Cinamoni lahkumine Tasku keskusest ei jäta Tartu kesklinna enam ühtegi suuremat ketikino

Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

Cinamoni kino lahkumise tõttu Tasku kaubanduskeskusest pole Tartu kesklinnas enam ühtegi suuremat kino. Tartlased saavad edaspidi filme käia vaatamas vaid kinos Ekraan, Lõunakeskuse ja Eedeni keskuse Apollo kinos ning Elektriteatris.

Tasku keskuse tegevjuht Annika Oja ütles ERR-ile, kui Tartu kinoturule tekkisid uued kinod, siis ootasid inimesed, et senised kinod läbiksid uuenduskuuri.

"Kahjuks see uuenenemisprotsess venis pikemaks, Cinamoni majandustulemusi hakkas see mõjutama ja sellest tulenevalt tuli edasi mõelda," ütles Oja.

Oja lisas, et Cinamoni endistesse ruumidesse pole keskusel praegu plaanis uut kino rajada ning Apollo Kinoga läbirääkimisi ei peeta.

"Mis sinna täpselt tuleb, täna ei oska öelda. Meil on pooleli erinevaid läbirääkimisi, aga kindlasti tuleb sinna midagi," selgitas Oja.

Apollo tegevjuht Kadri Ärm ütles ERR-ile, et Tartusse uut Apollo kino lähitulevikus plaanis rajada pole.

Forum Cinemasile kuuluv kino Ekraan ja Elektriteater on praegu Tartus ainsad Apollo kino konkurendid. Samas plaanib Apollo Forum Cinemase kinoketi äraostmist ning seega võib Tartu kommertskino turul varsti valitseda teine olukord.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: