Ööpäevaga lisandus 16 koroonahaiget, nakatumisnäitaja 19,34

Koroonaviirus.
Koroonaviirus. Autor/allikas: Pixabay

Möödunud ööpäevaga lisandus 16 uut koroonahaiget, Eesti haigestumusnäitaja 100 000 elaniku kohta on 19,34.

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 725 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 16 testi tulemus osutus positiivseks. Seitse uut haigestunut tuli Harjumaalt, neli Pärnumaalt ja neli Võrumaalt. Ühe puhul on maakond teadmata.

Haiglaravil on seitse inimest. Juhitaval hingamisel ei ole ühtegi patsienti. Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 19,34.

Harjumaale (neist viia Tallinna) ööpäevaga lisandunud seitsmest uuest haigusjuhust on hetkel teadaoleva info põhjal on kaks varasemate haigete lähikontaktsed. Ülejäänud haigusjuhtude asjaolud on täpsustamisel.

Perioodil 5.-6. september lisandunud haigusjuhtudest  oli rahvastikuregistri  järgi teadmata elukohaga kaks juhtu (reaalselt viibivad need isikud Tallinnas). Üks juhtum tuli üle lõuna regionaalosakonnast. Neli juhtumit oli sisse toodud Euroopa Liidu riikidest ning Türgist ja Ukrainast. 16 juhul leidis nakatumine aset pere- või tutvusringkonnas, kahel juhul nakkusallikas ei selgunud.

Terviseameti põhja regionaalosakonna jälgimisel on viis aktiivset kollet, millest Nõmme Kalju koldega on seotud 15 inimest.

21. augusti Viimsepäeva katedraali klubiürituse (Ülemiste Citys toimunud üritus) koldega kümme, Gourmet Coffee koldega kümme ning saunapeo koldega seitse nakatumist. Töökohal haigestumise koldega on kokku seotud seitse haigusjuhtu.

Tallinnas on 100 tuhande elaniku kohta 28,8 COVID-19 haigusjuhtu.

Kokku on seoses koroonaviiruse levikuga terviseameti põhja regionaalosakonna jälgimisel 669 inimest, kellest 145 on haigestunud.

Võrumaa ja Pärnumaa haigestunud nakatusid reisil Itaaliasse ja Austriasse. Tegemist on kümneliikmelise reisiseltskonnaga, kus ainult ühe inimese proov oli koroonaviiruse suhtes negatiivne.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on koroonaviirusega seoses ligi 251 inimest, kellest 21 on haigestunud. Lääne regionaalosakonnas on jälgimisel 13, kellest kuus on haigestunud.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: