Koroona uue laine korral langeb esimene koormus Lääne-Tallinna nakkushaiglale

Foto: Siim Lõvi/ERR

Tallinna haiglad valmistuvad koroonaviiruse teiseks laineks. Plaanilise ravi võimalikult pikaks jätkumiseks on kavas osa haiglakorpusi hoida nii-öelda puhtana ja suurem koormus langeb esialgu Lääne-Tallinna keskhaigla nakkuskliinikule.

Kevadise eriolukorra ajal sulges Põhja-Eesti regionaalhaigla kuus osakonda, õed suunati tööle COVID-i osakondadesse ja plaanilist ravi piirati. Et uue koroonalaine tulles saaks plaaniline ravi haiglas võimalikult kaua jätkuda, leppis PERH Lääne-Tallinna keskhaiglaga kokku, et lõviosa COVID-i patsiente suunatakse sinna ravile ning nakkushaiglale lähevad appi PERH-i meedikud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Need haiged, kes kuuluvad regionaalhaiglale, olgu see südameinfarkt, olgu see trauma, olgu see neurokirurgia või veresoonte kirurgia või hematoologia või onkoloogia, peavad alguses jääma siiski meie juurde ravile ja saavad ravi intensiivraviosakondade isolaatorites. Aga kui isolaatori vajadust, intensiivravi vajadust enam ei ole, siis me ei tekita suurt voodifondi teise astme intesiivravile, aga me teeme selle võimekuse Lääne-Tallinna keskhaigla nakkuskliinikusse, mida meie võimestame oma arstide, õdede, tehnikaga," selgitas PERH-i ülemarst Peep Talving.

Kuna Lääne-Tallinna keskhaigla nakkuskliinik asub teistest haiglahoonetest eraldi, siis haigla juhi Imbi Moksi sõnul koondatakse koroonapatsientide ravi just sinna. Kohti on seal ligi 100 patsiendile. Nii saavad meremeeste haigla ja Pelgulinna sünnitusmaja samal ajal jätkata tavapärast tööd, seda küll vastavalt alles jäänud personali võimekusele.

"Üritame jätta ühe haigla, ühe korpuse puhtaks, aga kõik meie valikud sõltuvad sellest, milline tuleb riigi otsus," ütles Ida-Tallinna keskhaigla juhatuse esimees Ralf Allikvee.

Tema sõnul tegutseb haigla praegu põhimõtte järgi, et koroonapatsiendid suunatakse edasi nakkushaiglasse. Kui inimene vajab juhitavat hingamist, siis saadetakse ta Põhja-Eesti regionaalhaiglasse.

"Kui regionaalhaigla kolmanda astme intensiiv hakkab juba täituma, siis tuleme meie mängu. /.../ Meie valmisolek on praegu ükskõik milliseks stsenaariumiks, ainukene asi on see, et kui nende haigete arv läheb väga suureks, siis tekib probleem personaliga," ütles Allikvee.

Tartu ülikooli kliinikumi kriisijuhtimismeeskonna juhi, professor Joel Starkopfi sõnul on kliinikumil kavas koondada COVID-19 statsionaarset ravi vajavad haiged Tartusse ja Ida-Viru keskhaiglasse, praegu ei plaanita eraldi Lõuna-Eesti nakkushaigla rajamist.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: