Koroonadetektiiv: enamik inimesi mõistavad lähikontaktide jagamise tähtsust

Nn koroonadetektiiv, terviseameti nõunik Mihkel Näks ütles, et enamik viirusesse nakatunutest mõistab, et on tähtis jagada ametiga infot oma lähikontaktide kohta.

Näks rääkis "Ringvaates", et igal hommikul tööle saabudes asuvad nn koroonadetektiivid uutele nakatunutele helistama.

"Helistame nii kaua ja nii palju kui vaja, kuni lõpuks inimese kätte saame. Siis saame hakata talle juhiseid andma," ütles Näks.

Esmalt selgitatakse välja nakatunu enda olukord, kas tal on parasjagu või on olnud sümptomid. Seejärel saab hakata uurima, kellega ja kus on inimene kokku puutunud.

"Tuleb ikka tänada, et valdav enamus inimesi jagavad. Inimene mõistab, kui oluline on teavitada terviseametit kõigist oma kontaktidest, kellega sa oled olnud kaks meetrit ja 15 minutit. Oli see istumine kuskil väljas, baaris, kolleeg - meie jaoks on oluline iga samm. Samuti kodused," rääkis Näks.

Näksi sõnul on aga mõnikord ka läbi telefoni aru saada, et inimene ei räägi oma käikude kohta tõtt.

"Siis me pinnime edasi. Inimene peab aru saama, et siin pole ainult tema. /.../ Sa ju tahad, et su lähedased jääksid terveks," ütles ta.

"Epideemia mõttes on meie eesmärk kõigile inimestele, kes on haigega kokku puutunud, südamele panna, et kaks nädalat kodus on vajalik ja viis, kuidas epideemiat lahendada," lisas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: