Ratas sõidab Soome ja Rootsi peaministritega koroonapiiranguid arutama

Jüri Ratas koos Stefan Löfveniga Stockholmis selle aasta jaanuaris.
Jüri Ratas koos Stefan Löfveniga Stockholmis selle aasta jaanuaris. Autor/allikas: Välisministeerium

Teisipäeval suundub peaminister Jüri Ratas (KE) Soome ja seejärel Rootsi, et lühivisiidi käigus arutada oma kolleegide Sanna Marini ja Stefan Löfveniga COVID-vastast võitlust, kahepoolset koostööd, neljapäeval algava Euroopa ülemkogu teemasid, olukorda Valgevenes ja teisi päevakajalisi küsimusi.

"Praeguses olukorras, kus COVID-pandeemia tõttu on rahvusvaheline suhtlus paljuski liikunud videokõnede formaati, leiavad aset ainult kõige tähtsamad visiidid. Lisaks neljapäeval ja reedel toimuvale Euroopa ülemkogule kuulub sinna kindlasti ka suhtlemine meie lähimate heade naabritega," ütles peaminister Jüri Ratas.

Kohtumistel räägitakse Ratase sõnul piiriülesest liikumisest, aga ka digikoostööst.

Õhtusöögil Stefan Löfveniga on plaanis puudutada ka kliima teemasid. Ülemkogu eel arutatakse sanktsioonide kehtestamist vägivalla ja valimistulemuste võltsimise eest vastutavate Valgevene ametiisikute suhtes ja lähenemist olukorrale Ida-Vahemeres, dialoogi Hiinaga, samuti digitaalse siseturu arendamist.  

Jüri Ratas naaseb Eestisse samuti esmaspäeva hilisõhtul.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: