Soome kantsler: Reinsalu on asju õigesti tõlgendanud

Soome siseministeeriumi ettepaneku kohaselt ei pääse Eesti turistid alates esmaspäevast Soome, Eestis turismireisil käinud Soome elanikelt eeldatakse koju naastes eneseisolatsiooni.

"[Urmas Reinsalu] on asju õiges suunas tõlgendanud," kinnitas Soome siseministeeriumi kantsler Kirsi Pimiä Soome rahvusringhäälingule Yle.

ERR-ile märkis Pimiä, et ministeeriumi ettepanek on kehtestada piirikontroll ning liikumispiirang kõigi riikidega, kus nakatumisnäitaja on rohkem kui 25 saja tuhande elaniku kohta viimase kahe nädala jooksul. Töö- ja ametisõite ning erinevaid perekondlikke käike reisimispiirang ja eneseisolatsioon ei puuduta.

Tavaturistina Eesti elanikud aga siseministeeriumi ettepaneku kohaselt enam esmaspäevast Soome ei saa. Niisiis eksis Reinsalu, väites et turistid pääsevad Soome ka edaspidi, kuid eneseisolatsiooni kohustusega.

Soome valitsus otsustab siseministeeriumi ettepaneku üle neljapäeval.

Soome siseminister Maria Ohisalo ise oli Ilta-Sanomatega vesteldes veidi umbmäärasem ja sõnas, et "paistab nii, et piirikontroll Eesti suunal on taastumas".

Urmas Reinsalu ütles esmaspäeval ERR-ile, et 28. septembrist saavad Soome piiranguteta sõita üksnes need, kellel on Soomes töökoht.

"See uus kord praeguse seisuga näeb ette seda, et esiteks, kõik inimesed, kellel on töökoht Soomes, saavad senise korra alusel Soome minna ilma karantiinita või mingite piiranguteta. Kõik ülejäänud inimesed saavad samuti Soome minna, kuid tavareisijatel, turistidel on kohustus olla kahenädalases eneseisolatsioonis ja seda võidakse pisteliselt kontrollida," rääkis Reinsalu.

Selle peale teatasid mitmed Soome väljaanded eesotsas Helsingin Sanomatega, et Eesti välisminister on Soome piiranguid valesti tõlgendanud.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: