Valitsus leevendas märkimisväärselt Euroopasse lendamise piiranguid

{{1601366580000 | amCalendar}}
Foto: Priit Mürk/ERR

Valitsus otsustas teisipäeval, et sarnaselt Lätile on lubatud Euroopa otselennud kõikidesse riikidesse, kus nakatumisnäitaja 100 000 elaniku kohta on alla kahekordse Euroopa Liidu keskmise.

Kabinetinõupidamisel toetas valitsus ettepanekut, mille kohaselt lubatakse edaspidi lennud riikidest ja riikidesse, mille haigestumismäär 100 000 elaniku kohta viimasel 14 päeval jääb alla Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskuse veebilehel kajastatud Euroopa Liidu kahekordse keskmise. Esmaspäevase seisuga oli Euroopa Liidu keskmine haigestumismäär 93,4.

Valitsuse otsus tähendab, et praeguse seisuga oleks otselennu liinid piiratud üksnes Prantsusmaale, Hispaaniasse ja Tšehhisse.

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas märkis, et senine piirang oli aegunud.

"Me ei saa ennast maailmale sulgeda, vaid peame arvestama, et viirus on globaalne ja jääv.  Lennuliinide piiramisel peame sellest ka lähtuma. Nagu ka Läti ei luba me edaspidi avada lennuliine riikidega, mille viimase kahe nädala uute viirusjuhtumite arv 100 000 elaniku kohta ületab Euroopa kahekordse keskmise."

Välisminister Urmas Reinsalu nimetas otsust "mõistlikuks".

Prantsusmaa näitaja on teisipäeva hommiku seisuga 235, Hispaania näitaja 319,9 ja Tšehhis 266,9. Eesti nakatumisnäitaja on teisipäeva seisuga 44,8.

Euroopa Liidust väljastpoolt on otselennud lubatud üksnes riikidesse ja riikidest, mis on loetletud Euroopa Liidu Nõukogu soovituses. Praegu kuuluvad nende riikide hulka Austraalia, Gruusia, Jaapan, Kanada, Lõuna-Korea, Rwanda, Tai, Tuneesia, Uruguay ja Uus-Meremaa.

Seni on kehtinud majandus- ja taristuministri käskkirjaga kehtestatud lennuliikluse piirang riikidele, kus viimase 14 päeva koroonaviirusesse haigestumise määr 100 000 elaniku kohta on 25 või suurem. Kuna kõrge haigestumismääraga riikide arv on Euroopas kasvanud, tähendaks praeguse korra jätkumine suurema osa liinide sulgemist, mis omakorda takistaks oluliselt nii äritegevust kui ka vältimatuid tööreise, põhjendati otsust valitsuse kommunikatsioonibüroost.

Juba varem on valitsus kehtestanud erandi, mille kohaselt tohib Tallinna Lennujaamast lennata liinilendudega Frankfurti, Helsingisse, Kopenhaagenisse, Londonisse, Riiga ja Varssavisse nakatunute suhtarvust sõltumata.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: