Piiranguta tohib esmaspäevast Eestisse tulla vaid kolmest riigist

Helsingi sadama lääneterminal.
Helsingi sadama lääneterminal.

Tuginedes koroonaviirusega nakatunute suhtarvule kehtib alates esmaspäevast, 5. oktoobrist kahe nädala pikkune liikumisvabaduse piirang enamikest Euroopa riikidest Eestisse saabujatele ning karantiini ei pea jääma vaid Lätist, Soomest ja Vatikanist tulijad, teatas välisministeerium.

Liikumispiirang kehtib inimestele, kes saabuvad Andorrast, Austriast, Belgiast, Bulgaariast, Hispaaniast, Hollandist, Horvaatiast, Iirimaalt, Islandilt, Itaaliast, Kreekast, Küproselt, Leedust teatud eranditega, Liechtensteinist, Luksemburgist, Maltalt, Monacost, Norrast, Poolast, Portugalist, Prantsusmaalt, Rootsist, Rumeeniast, Saksamaalt, San Marinost, Slovakkiast, Sloveeniast, Šveitsist, Taanist, Tšehhist, Ungarist ja Ühendkuningriigist.

Vastavalt 25. septembril tehtud valitsuse otsusele ei laiene Leedust tulijatele liikumisvabaduse piirang järgmistel juhtudel: kui nad tulevad siia töötamiseks, õppimiseks, tervishoiuteenuse saamiseks, perekondlike sündmuste puhul või transiidi eesmärgil ning neil pole haigussümptomeid ega teadaolevat kokkupuudet nakkushaigega.

Samad erandid hakkavad kehtima ka Läti ja Soome puhul, kui nende nakkuskordaja peaks ületama 25 piiri.

Eesti kodanikel ja residentidel on alates 28. septembrist Leetu reisides 14-päevane eneseisolatsiooni kohustus, k.a saabudes teistest riikidest, kus nakatunute suhtarv on üle 25 haigusjuhu 100 000 elaniku kohta.

Euroopa Liidust väljastpoolt on otselennud lubatud üksnes riikidesse ja riikidest, mis on loetletud Euroopa Liidu Nõukogu soovituses. Praegu kuuluvad nende riikide hulka Austraalia, Gruusia, Jaapan, Kanada, Lõuna-Korea, Rwanda, Tai, Tuneesia, Uruguay ja Uus-Meremaa.

Kanadast, Gruusiast ja Tuneesiast reisides kehtib kahe nädala pikkune liikumisvabaduse piirang. Teistest nimetatud riikidest Eestisse saabudes tulevast nädalast oma liikumisvabadust 14 päevaks piirama ei pea.

1. septembrist saavad COVID-19 riskiriikidest Eestisse naasjad isolatsioonikohustuse lühendamiseks ning tööle naasmiseks lasta end koroonaviiruse suhtes lennujaamas ja sadamas testida.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: