Holland toimetab taas koroonapatsiente Saksamaa haiglatesse

Koroonapatsient transporditakse helikopteriga Hollandist Almere linna haiglast Saksamaale.
Koroonapatsient transporditakse helikopteriga Hollandist Almere linna haiglast Saksamaale. Autor/allikas: SCANPIX/AP PHOTO/Peter Dejong

Holland alustas reedel jälle koroonapatsientide viimist Saksamaale, sest kohalikud haiglad on nakatumiste teise laine tõttu suure üha suurema koormuse all.

Almere linnas tegutsev Flevo haigla teatas, et transpordib reedel kaks intensiivravi vajavat patsienti helikopteriga Hollandi-Saksamaa piirist 65 kilomeetri kaugusel asuvasse Münsteri haiglasse, vahendas Reuters.

Tegemist on esimese korraga koroonaviiruse teise laine ajal, mil Holland on pidanud oma patsiente teise riiki saatma.

Esimese koroonalaine ajal märtsis ja aprillis viidi kümned Hollandi patsiendid Saksamaale, kus intensiivravivõimekus on märkimisväärselt parem kui Hollandis.

Hollandi haiglate ühendus LCPS teatas, et nädalavahetusel saadetakse tõenäoliselt veel neli patsienti Saksamaale.

Hollandis on päevane koroonaviirusesse nakatumiste arv teinud alates septembri keskpaigast peaaegu iga päev uue rekordi, tõustes reedel peaaegu 10 000-ni. Saksamaal leidis viimase ööpäevaga kinnitust 11 242 uut nakatumist, kuid Saksamaa rahvaarv on peaaegu viis korda suurem kui Hollandis.

Haiglaravi vajavate koroonasse nakatunute arv on Hollandis viimase kahe nädala jooksul kahekordistunud ning ligi pooled intensiivravikohtadest riigis on koroonapatsientide kasutuses.

Hollandi valitsus karmistas 14. oktoobril koroonapiiranguid, et viiruse levikut ohjeldada. Muu hulgas suleti kõik baarid ja restoranid.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: