Ööpäevaga lisandus 60 positiivset koroonatesti

{{1603614840000 | amCalendar}}
Koroonatestimine.
Koroonatestimine. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Terviseameti andmetel tehti viimase ööpäeva jooksul 1267 koroonaviiruse testi, millest positiivseks osutus 60.

Eesti viimase 14 päeva nakatumise näit 100 000 inimese kohta on 41,16 (päev varem oli see 38,07).

Kõige rohkem uusi positiivseid testitulemusi tuli Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 15 inimesel. Ida-Virumaale lisandus 13, Jõgevamaale kaks ning Tartumaale, Hiiumaale, Pärnumaale, Võrumaale ja Raplamaale üks uus juhtum.

Sloveenia naiste jalgpallimäng jääb ära

25 positiivse koroonatesti tulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht, neist 22 positiivse proovi andnud inimest on Sloveenia naiste jalgpallikoondise liikmed.

Koondis saabus Tallinna, et pidada 27. oktoobril Euroopa meistrivõistluste valiksarja kohtumine Eestiga.

Sloveenia jalgpallurite haigestumise tõttu mängu ei toimu. Edasise suhtes teeb otsuse UEFA. Sloveenia koondis naaseb tšarterlennuga kodumaale ja viibib seni hotellis isolatsioonis.

"Sloveenia naiste koondis viibis treeninglaagris Mariboris, kus neid testiti meile teadaolevalt mitu korda, viimati 20. oktoobril. Sloveenid lendasid Mariborist tšarterlennuga Moskvasse, kus mängisid 23. oktoobril EM-valikmängu Venemaaga. 24. oktoobril jõudsid nad tšarterlennuga Tallinna, kus neid testiti," ütles Eesti Jalgpalli Liidu avalike suhete juht Mihkel Uiboleht.

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on ligi 1800 inimest

Kaks Harjumaa juhtumit on seotud nakatumisega pereringis ning üks nakatumisega töökohal. Ülejäänud juhtumite asjaolud on selgitamisel.

24. oktoobril lisandunud juhtudest kümme on seotud nakatumisega pereringis ning viis haigestumisega töökohal. Kümne juhtumi puhul jäi nakatumise põhjus selgusetuks, kaks juhtumit on endiselt täpsustamisel.

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on ligi 1800 inimest, kellest 312 on haigestunud.

Kokku eristab põhja regionaalosakond oma tööpiirkonnas üheksat kollet: esimese töökoha koldega on seotud 42, teise töökoha koldega kaheksa ning kolmandas töökoha koldes on kaheksa haigestunut. Perekonna koldes on viis inimest. Esimeses kooli koldes on kuus inimest, neljandas töökoha koldes on üheksa nakatunut ning viiendas töökoha koldes kokku kuus inimest. Teises kooli koldes on viis haigestunut ning peokoldes 17 inimest.

Ida regioonis mitu kooliga seotud kollet

Ida-Virumaa uutest juhtudest neli on seotud perekondliku nakatumisega, kolmel juhul saadi viirus koolist ning kahel juhul töökohal. Kaks inimest said viiruse tuttavalt ning üks lasteaiast.

Ida regiooni tööpiirkonnas on üheksa aktiivset kollet: Kohtla-Järve kooli koldega on seotud 11 ja Ida-Virumaa pereliikmete ja tuttavate koldega kaheksa inimest. Jõhvi kooli koldega on seotud üheksa ja Jõhvi hooldekeskuse koldega 21 haigestunut. Sillamäe kooli koldega on seotud 36 ja nii-öelda meelelahutusasutuse koldega on kokku seotud kümme haigusjuhtu. Narva töökoldes on seitse inimest.

Lisaks laupäeva seitsmele koldele lisandusid pühapäeval Sillamäe teise kooli kolle kaheksa ja Narva lasteaia kolle viie nakatunuga. Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 630 inimese, kellest haigestunud on 123.

Jõgevamaal on jälgimisel 20 inimesega töökoha kolle

Üks uus Jõgevamaa haigusjuht on seotud nakatumisega pereringis, teise Jõgevamaa juhtumi asjaolud on selgitamisel. Tartumaa haigestumise puhul sai inimene viiruse samuti pereliikmelt. Võrumaa uue nakkusjuhu asjaolud on selgitamisel.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 400 inimese, kellest 57 on haigestunud. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üks aktiivne kolle, milleks on 20 inimesega Jõgevamaa töökoha kolle.

Pärnumaa uus haigusjuht on sisse toodud Ukrainast, Hiiumaa uue haigusjuhu asjaolud on täpsustamisel. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on ligi 140 inimest, kellest 27 on haigestunud.

Haiglaravi vajab 29 inimest

Pühapäeva hommiku seisuga viibib haiglas 29 koroonapatsienti, juhitaval hingamisel on kolm inimest. Koju saadeti üks inimene, uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati üks.

Pühapäeva seisuga on haiglates lõpetatud 535 koroonaviiruse haigusjuhtumit 521 inimesega.

25. oktoobri seisuga on tervenenud 3547 inimest. Neist 2541 inimese (73,5%) haigusjuhtum on lõpetatud, 916 inimese puhul (26,5%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud üle 252 000 esmase testi, nendest 4411 ehk 1,75 protsenti on olnud viiruse suhtes positiivsed.

 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: