Ööpäevaga lisandus 131 koroonapositiivset

{{1604565360000 | amCalendar}}
Ööpäevaga lisandus 131 koroonapositiivset.
Ööpäevaga lisandus 131 koroonapositiivset. Autor/allikas: Ahto Sooaru

Viimase ööpäevaga võeti Eestis 2198 koroonaviiruse proovi, millest 131 osutus positiivseks.

Nakatumisnäitaja tõusis 91,65 peale. Positiivseid teste kõigist testidest oli kuus protsenti.

Harjumaale lisandus 95, Ida-Virumaale kaheksa, Tartumaale kuus, Pärnumaale neli, Järvamaale ja Põlvamaale kolm, Hiiumaale kaks, Võrumaale, Raplamaale, Jõgevamaale ja Viljandimaale üks positiivne proov. Teadmata päritolu on viis nakatunut, mis reeglina tähendab välismaalasi.

Harjumaa 95 uuest juhtumist 78 on Tallinnas. 11 põhja regionaalosakonna piirkonda saabunud juhtumi puhul on nakatumise põhjuseks varasem kontakt haigega. Ühe juhtumi puhul on tegemist nakatumisega Viru vanglas (üle antud ida regionaalosakonnale). Kolme juhtumi nakatumise päritolu on teadmata (sealhulgas üks Järvamaa juhtum). Ülejäänud juhtumite nakatumiste päritolu on täpsustamisel.

4. novembri põhja regionaalosakonna juhtudest oli 57 juhtumi nakatumise päritolu varasem kontakt haigega (sealhulgas üks Järvamaa juhtum ja üks Raplamaa juhtum). Nelja juhtumi korral on viirus sisse toodud Ukrainast, Prantsusmaalt ja Inglismaalt. 37 nakatumise päritolu on teadmata (sealhulgas üks Raplamaa juhtum). Ülejäänud on veel täpsustamisel.

Põhja regionaalosakonna poolt on jälgimisel üle 5100 inimese, kellest 776 on haigestunud. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 19 kollet, enamik neist töökohakolded. Ühes põhja regiooni hooldekeskuse koldes on 33 inimest nakatunud. Neljapäevast lisandunud haigla koldes on 12 haigestunut. ERR-i andmetel on kolle Ida-Tallinna keskhaigla Järve üksuses, kus on haigestunud viis patsienti ja seitse töötajat.

Ida-Virumaale laekunud ühel juhul anti nakkus edasi pereringis, kolmel juhul nakatuti koolis, ühel juhul töökohas ja kolmel korral toodi viirus sisse Venemaalt ning Inglismaalt.

Ida regiooni tööpiirkonnas on kaheksa aktiivset kollet: Sillamäe ühe kooli koldega on seotud 36, Jõhvi hooldekeskuse koldega 21, Narva-Jõesuu töökoha koldega kümme, Sillamäe teise kooli koldega üheksa, Narva töökoha koldega seitse ning Narva lasteaia koldega seitse nakatumist. Vangla koldes on positiivse proovi andnud 108 inimest, neist neli on vangla töötajad. Neljapäevast lisandub taas Kohtla-Järve kooli kolle, kus on viis inimest.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 1600 inimese, kellest haigestunud on 272.

Rahvastikuregistri järgi Võrumaale laekunud juhtum on üle antud põhja regionaalosakonnale, sest inimene elab Harjumaal. Tartumaale lisandunud kahe haige puhul on tegemist varasemate haigete lähikontaktsetega, ühel juhul toodi haigus sisse Ukrainast, ühel juhul on tegemist Põlvamaa hooldekodu kliendiga ning ülejäänud juhtumite asjaolud on selgitamisel.

Kahe Põlvamaale lisandunud juhtumi puhul on tegemist hooldekodu klientidega ja ühel juhul nakatus eelneva haigestunu lähikontaktne. Rahvastikuregistri järgi Jõgevamaale laekunud juhtum on üle antud põhja regionaalosakonnale, sest inimene elab Harjumaal. Viljandimaale ja Valgamaale laekunud juhtumite puhul on tegemist Põlvamaa hooldekodu klientidega.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on ligi 512 inimest, kellest 88 on haigestunud. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üks aktiivne kolle, milleks on 27 inimesega hooldekodu kolle.

Ühe Hiiumaale laekunud juhtumi puhul toimus nakatumine töökohal, teine juhtum on üle antud põhja regionaalosakonnale, sest inimene elab Harjumaal. Üks Pärnumaa haigestunu sai nakkuse tööl, üks perekonnas, üks juhtum toodi sisse Soomest ning ühe Pärnumaa nakatumise asjaolud on veel selgitamisel.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on 364 inimest, kellest 74 on haigestunud. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on pereürituse kolle Hiiumaal, kus on kaheksa inimest.

Haiglaravi vajab 53 inimest

5. novembri hommiku seisuga viibib haiglas 53 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on neli patsienti.

Praeguseks on tervenenud 4032 inimest.

Eestis on kokku tehtud ligi 271 000 esmast testi, nendest 5464 ehk kaks protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Toimetaja: Merilin Pärli, Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: