Ööpäevaga lisandus 241 koroonaviirusega nakatunut

{{1604649480000 | amCalendar}}
Koroonaviiruse testimine.
Koroonaviiruse testimine. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Viimase ööpäeva jooksul tehti Eestis 2427 esmast koroonaviiruse testi, millest 241 olid positiivsed. Eesti nakatumisnäit viimase 14 päeva jooksul 100 000 elaniku kohta on 105,8.

Terviseameti meedianõunik Eike Kingsepp ütles ERR-ile, et kõige rohkem ehk 114 nakatunut lisandus Harjumaale.

Rohkelt tuli nakatumisi juurde ka Ida-Virumaale (42) ja Raplamaale (35).

Pärnumaale lisandus üheksa, Hiiumaale viis, Lääne-Virumaale kolm, Tartumaale kaks, Võrumaale kaks, Valgamaale kaks, Läänemaale üks nakatumist.

26 nakatunul puudus rahvastikuregistris sissekirjutus.

Maakonniti on viimase kahe nädala kõrgeim nakatumus 100 000 elaniku kohta Raplamaal (252,4) ja Hiiumaal (225,4). Madalaim on näitaja Viljandimaal (8,7) ja Saaremaal (15,1). Harjumaa (sh Tallinn) näitaja on 128,6 ja Ida-Virumaal 166,8.

Haiglaravil viibib 52 patsienti, kellest neli on juhitaval hingamisel. Neljapäeval oli haiglas üks inimene rohkem.

Eestis on koroonaviirus nõudnud 73 inimese elu.

Harjumaa 114 uuest juhtumist 91 tuvastati Tallinnas. 36 põhja regionaalosakonna piirkonda saabunud juhtumi puhul on nakatumise põhjuseks varasem kontakt haigega (neli Viru vangla juhtumit, 31 Rapla hooldekeskuses – 29 klienti ja 2 töötajat, üks juhtum Tallinna vanglas). 113 juhtumi nakatumise päritolu on täpsustamisel.

Neljapäevastest põhja regionaalosakonna juhtudest oli 42 juhtumi nakatumise päritolu varasem kontakt haigega. Ühel juhul on viirus sisse toodud Lätist. Ühe juhtumi nakatumine on seotud Rapla hooldekeskusega. Ühe juhtumi puhul on tegemist nakatumisega Viru vanglas (juhtum on üle antud ida regionaalosakonnale). 33 juhtumi nakatumise päritolu on teadmata (sealhulgas üks Järvamaa juhtum). Ülejäänud on veel täpsustamisel.

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 5400 inimese, kellest 876 on haigestunud. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 21 kollet, neist kõige suurem on Rapla hooldekeskuse kolle, kus on 65 inimest. Reedest lisandus Tallinna vangla kolle, kus on haigestunud viis inimest ja kolmas kooli kolle, kus on viis nakatunut.

Viru vangla testimisel lisandus 66 positiivset kinnipeetavat - 19 juhtu on teadmata elukohaga, kolm juhtu on sisse kirjutatud Harjumaale, kolm juhtu Lääne-Virumaale, 22 juhtu Ida-Virumaa elukohaga ning 11 juhtu ei kajastu veel tänases statistikas.

Ida-Virumaale ööpäevaga lisandunud ülejäänud positiivseid tulemusi oli 20. Seitsmel juhul toimus nakatumine pereringis, kuuel juhul töökohas, neljal juhul spordivõistkonnas, ühel juhul koolitusel ja ühel juhul toodi haigus sisse Venemaalt. Üks juhtum on üle lõuna regionaalosakonnale, sest inimene elab tegelikult Tartumaal.

Ida regiooni tööpiirkonnas on kaheksa aktiivset kollet. Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 1700 inimese, kellest haigestunud on 326.

Valgamaale lisandunud juhtumite asjaolud on selgitamisel. Tartumaale lisandunud ühe haige puhul on tegemist varasema haige lähikontaktsega ja teise juhtumi asjaolud on täpsustamisel.

Rahvastikuregistri järgi Võrumaale laekunud juhtumid on üle antud põhja regionaalosakonnale, sest inimesed elavad Harjumaal. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on ligi 511 inimest, kellest 97 on haigestunud. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üks aktiivne kolle, milleks on 27 inimesega hooldekodu kolle.

Ühe Hiiumaale laekunud juhtumi puhul toimus nakatumine pereüritusel, kolm inimest nakatusid läbi pere või tuttavate kontakti ning ühe Hiiumaa nakatumise asjaolud on veel selgitamisel. Pärnumaa kolm juhtumit haigestusid samuti Hiiumaa pereüritusel. Kaks Pärnumaa haigestunut said viiruse läbi pere või tuttavate kontakti. Ülejäänud juhtumite asjaolud on veel selgitamisel.

Läänemaa juhtumi nakatumise asjaolud on selgitamisel. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on 386 inimest, kellest 78 on haigestunud. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on kaks kollet Hiiumaal, kus esimeses pereürituse koldes on üheksa inimest ja teises ürituse koldes seitse.

Hiiumaa vallavalitsus teatas reedel, et alates 28. oktoobrist on saarel tuvastatud vähemalt 26 koroonapositiivset testi. Hiiumaa valla kriisikomisjonile teadaolevalt on ainuüksi reedel Hiiumaale lisandunud üheksa koroonapositiivset, viis neist kajastus hommikuses terviseameti statistikas.

Hiiumaa haiglas on viirus tuvastatud kolmel ja perearstikeskuses kahel töötajal. Lisaks on viirus leitud Käina ja Kärdla koolides, Käina Coop kaupluses. "Esialgse info põhjal on terviseametist oodata Hiiumaa haigla ja Käina Coopi töötajate laustestimist," teatas vald.

Haiglaravi vajab 52 inimest

6. novembri hommiku seisuga viibib haiglas 52 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on neli patsienti. Reede seisuga on tervenenud 4103 inimest.

Eestis on kokku tehtud ligi 273 000 esmast testi, nendest 5705 ehk 2 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Allikas: ERR-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: