IMF: riigid peaks kõrvaldama kaubanduspiirangud meditsiinivahenditele

Kaitsemaskid.
Kaitsemaskid. Autor/allikas: Merilin Pärli/ERR

Maailmamajanduse taastumine koroonakriisist saab olema keeruline ja valitsused peaksid taastumise toetamiseks kõrvaldama meditsiinitehnoloogiale seatud kaubanduspiirangud, ütles neljapäeval Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) juht.

IMF-i juhi Kristalina Georgieva hoiatus tuli enne G20 liidrite tippkohtumist ja ajal, mil riigid on kimpus koroonaviiruse pandeemiast tingitud majanduslangusega.

"Ehkki meditsiiniline lahendus kriisile on nüüd silmapiiril, on majanduses tulevik keeruline ja aldis tagasilöökidele," ütles Georgieva.

Farmaatsiahiiud on valmis saamas COVID-19 vaktsiine, kuid paljudes riikides on teine nakkuslaine viinud üleriigiliste piirangute taaskehtestamiseni.

"Nakkuste kasv on meeldetuletuseks, et kestvat majanduse taastumist ei saa kuskil saavutada, kui pandeemia pole kõikjal alistatud," ütles Georgieva.

Ta kutsus riike tegema koostööd, et tagada piisav varustatus vaktsiinide, koroonatestide ja ravimitega ning tagama nende jaotamist ka vaesematele riikidele.

See tähendab ka kaubanduspiirangute kõrvaldamist kõigilt meditsiinikaupadelt ja teenustelt, nende seas vaktsiinidelt, ütles Georgieva.

COVID-19 pandeemia tagajärjel on maailmas surnud üle 1,3 miljoni inimese.

IMF-i prognoosi järgi kahaneb maailmamajandus tänavu 4,4 protsenti, enne 5,2-protsendist taastumist järgmisel aastal. Georgieva märkis aga, et kolmanda kvartali majandusnäitajad olid USA-s, Jaapanis ja Euroopa riikides oodatust paremad.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: