Fotod: maskide vastane meeleavaldus Vabaduse väljakul

{{1606486260000 | amCalendar}}

Reedel kogunesid Tallinnas Vabaduse väljakul meelt avaldama maskikandmiskohustuse vastased, kelle sõnul on valitsus rünnanud nende inimõiguseid.

Kohal olnud ERR-i fotograaf ütles, et väljakule kogunes umbes 300 inimest.

Meeleavaldajatel olid käes erinevad loosungid, näiteks "#hingatavabalt", "my body - my choice", "hirm ei ole immuunsüsteem", "rohkem vabadust" jne.

Korraldajate sõnul peaks kõik inimesed saama ise otsustada, kas kanda maski või mitte.

"Me ei ole vastu nendele inimestele, kes kannavad maski. Näiteks te olete praegu maskis ja ma ei ütle teile, et Laura, miks te olete maskis. See on teie vaba valik ja ma austan teie valikut. Aga meie eesmärk on see, et avaldada arvamust, et vabariigi valitsuse otsus on ebaseaduslik," selgitas meeleavalduse eestvedaja Andrei Vesterinen "Aktuaalsele kaamerale".

Meeleavaldusele tuli aga ka neid, kes leiavad, et lisaks maskikohustusele on Eestis üldiselt liiga palju piiranguid.

"Mina seisan täna siin isikuvabaduste kaitseks, Eestis on vaja rohkem vabadust ja vähem reegleid. /.../ Ma ütleks, et Eestis on seis hea võrreldes muu maailmaga, aga siiski võiksid asjad paremad olla, sest on palju reegleid, mida me ei või teha. Meil peavad olema helkurid küljes. Turvavöösid ma ei hakka mainima, see on liiga tundlik teema ja oluline kanda muidugi. Aga näiteks kodused ehitused, ettevõtlusega tegelemised ja alustamised, kus on igasugused bürokraatlikud reeglid," rääkis Aivo.

"Inimene ei kanna suukorve, inimene paneb maski ette siis, kui ta tahab. Ja kui keegi sunnib juba maski ette panema, siis ei ole see asi enam mask, vaid suukorv. Suukorv on koertele, inimesel on valikuvabadus," ütles üks meeleavaldaja.

Osa meeleavaldusel osalenutest ei usu ka maski tõhususse viiruse tõkestamisel.

"Kõik uuringud näitasid varem, et maski kandmine ei aita viiruse vastu ja nüüd, kui see viirus tuli, äkki see mask muutus jälle kasulikuks ja põhimõtteliselt kohtleme seda maski nagu püha lehma, et see ongi ainus asi, mis päästab meid sellest kindlast-kindlast surmast, mis meid kõiki ees ootamas on," kommenteeris meeleavalduse eestvedaja William Koval, kes kuulus seni Reformierakonda, kuid erakond viskas ta meeleavalduse korraldamise eest välja.

Muu hulgas propageeriti meeleavaldusel mürgise kloordioksiidi, ehk MMS-i kasutamist Covid-19 raviks. Ainet kasutatakse enamjaolt tööstusliku pleegitus- või desinfitseerimisvahendina ning selle tarvitamine võib põhjustada pöördumatuid tervisekahjustusi.

 

 

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Lauraliis Süldre, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: