Vesterinen: mul oli kindel alibi

{{1612777440000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi / ERR

Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) ülemarsti ründamise uurimise raames kinni peetud Andrei Vesterinen ütles, et politsei vabastas ta kiirelt, kuna tal oli kindel alibi.

"Mind vabastati, sest minu esindaja Yaroslav Radziwill esitas ühe minu kliendi kontoris tehtud videosalvestuse, mis näitab, et ma ei saanud rünnaku hetkel PERH-i juures olla, kuna olin sel hetkel kliendi juures," rääkis Vesterinen esmaspäeval korraldatud briifingul.

Tema sõnul selgub, et ta oli kaubandusega tegeleva ettevõtte kontoris umbes kella 18-st kuni kella 20-ni õhtul. PERH-i ülemarsti Peep Talvingut rünnati aga kella 19 ajal.

Videokaamerad olid ettevõttesse üles seatud, kuna seal tegeletakse ostu ja müügiga ning hoonel on ainult üks sissepääs, lisas Vesterinen.

Tema sõnul ei mäleta ta üldse, millal ta viimati Mustamäele on sattunud.

Rääkides oma kodus korraldatud läbiotsimisest, ütles Vesterinen, et see toimus väga viisakalt ning temalt võeti ära ainult talvesaapad ja viimase tankimise tšekk.

Büroos toimunud läbiotsimisel ei võtnud politsei midagi kaasa, lisas Vesterinen.

Politsei pidas PERH-i ülemarsti Peep Talvingu ründamise uurimise raames Vesterineni kinni neljapäeval ja vabastas reedel. Juristi ja koroonapiirangute vastane aktivist Vesterinen sattus avalikkuse tähelepanu alla jaanuari lõpus, kui avaldas sotsiaalmeedias valitsuse teadusnõukoja juhi Irja Lutsariga salvestatud ründava intervjuu.

Põhjus, miks Vesterineni üldse kahtlustati, peitub asjaolus, et sündmuskoha lähistel asuvate turvakaamerate salvestisi vaadates ja muid esialgseid asitõendeid hinnates tundus uurijatele, et ründaja võib olla tema.

"Tema hoiak, kõnnak andsid vihje, et see võiks olla tema. Samuti tehti lisaks muid menetlustoiminguid, sealhulgas sideettevõtjalt saadud andmete põhjal tuvastati, et mastides võis viibida ka tema," rääkis ringkonnaprokurör Diana Helila "Aktuaalsele kaamerale".

"Ainus viis, kuidas seda ümber lükata või kiirelt teada saada, kas see on tema või mitte, oli alustada temaga menetlustoiminguid. Ta ütles meile, kus ta viibis, me kontrollisime seda, see vastas tõele ja lõpetasime tema osas ka kohe kahtlustuse," ütles Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juht Urmet Tambre.

Tambre sõnul töötab süüdlase tabamise nimel mitukümmend uurijat. Politsei peab endiselt tõenäoliseks versiooni, et Talvingut rünnati seoses tema osalemisega valitsust koroonaviirusega võitlemisel nõustava teadusnõkogu töös.

"Täna meil on olemas väga hea niidiots ja tõsiselt ka sellega töötame ja loodame, et lähipäevil saame sellest täpsemalt rääkida," ütles ta.

Talvingut rünnati kolmapäeva õhtul kella 19 ajal, kui ta oma töökohalt regionaalhaiglast lahkus. Tema auto üks rehvidest oli läbi lõigatud ja ründaja viskas talle näkku vedelikku, mis hilisemal kontrollimisel osutus uriiniks.

Toimetaja: Mait Ots, Hannes Sarv, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: