Ööpäevaga suri viis koroonahaiget ning lisandus 376 nakatunut

{{1606552920000 | amCalendar}}
Koroonaviiruse testimine.
Koroonaviiruse testimine. Autor/allikas: ERR

Terviseameti andmetel tehti viimase ööpäeva jooksul 5758 koroonaviiruse testi, millest 376 osutus positiivseks. Koroonaviirusega suri viis inimest. Eesti nakatumisnäit viimase 14 päeva jooksul 100 000 elaniku kohta on 322,58 (ööpäev varem 314,23).

Ööpäevaga suri viis koroonaviirusega inimest. Kokku on Eestis koroonaviirusega surnud 109 inimest.

Kõige rohkem ehk 164 haigestunut lisandus Harjumaale, Ida-Virumaale tuli juurde 114 ning Tartumaale 43 positiivset testitulemust. Viljandimaale lisandus 11 ning Lääne-Virumaale kuus uut nakatunut. Pärnumaale lisandus viis uut nakatunut ning Põlvamaale, Raplamaale ja Jõgevamaale neli. Läänemaale lisandus kolm uut nakatunut ning Hiiumaale ja Järvamaale kaks. Saaremaale, Valgamaale ja Võrumaale lisandus üks uus nakatunu.

11 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Haiglaravil on laupäeva hommiku seisuga 180 patsienti, kellest kuus on juhitaval hingamisel ja 18 intensiivravil. Päev varem oli haiglas kaks patsienti rohkem.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 322,58 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust on 5,8 protsenti.

Nakkus saadakse peresiseselt

Põhja regionaalosakonna uutest juhtumitest üks on toodud sisse Venemaa Föderatsioonist, 12 juhul sai inimese viiruse pereliikmelt. Viie juhtumi nakkusallikas pole teada, ülejäänud juhtumid on täpsustamisel.

26.-27. novembril põhja regionaalosakonda lisandunud juhtumitest 20 korral sai inimene viiruse pereliikmelt, 12 juhul tuttavalt ja üheksal juhul töökohal. 15 juhtumi puhul nakkusallikas ei selgunud, ühel juhul toodi viirus Eestisse Rootsist. 128 juhtumi asjaolud on endiselt täpsustamisel.

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 15 600 inimese, kellest 2201 on nakatunud. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 26 kollet.

Koolikoldeid on kokku neli, töökohakoldeid on kokku kaheksa, ürituste koldeid on kokku kaks ja tutvusringkonna koldeid on kokku kaheksa. Lisanduvad veel kaks hooldekeskuse kollet, haiglakolle ning Tallinna vangla kolle.

Ööpäeva jooksul Lääne-Virumaale lisandunud neljal juhul sai inimene nakkuse töökohal, kahe juhtumi nakatumise asjaolud on selgitamisel. Ida-Virumaa ööpäevaga lisandunud nakatunutest 24 inimest sai viiruse töökohal, 22 pereliikmelt, seitse tuttavalt ja viis koolist. Ülejäänud viimase ööpäevaga lisandunud nakkusjuhtumite asjaolud on selgitamisel.

Ida regiooni tööpiirkonnas on 20 aktiivset kollet. Kokku on koolikoldeid viis: Sillamäel kaks, Kohtla-Järvel kaks ja Jõhvis üks. Kaks lasteaiakollet: üks Narvas ja teine Kohtla-Järvel.

Töökohakoldeid on kokku neli: üks Narvas, üks Sillamäel, üks Jõhvis ja üks Tapal. Narvas on kaks asutuse kollet, Sillamäel on üks asutuse kolle ning üks tervishoiuasutuse kolle on Narvas ja teine Kohtla-Järvel. Sillamäel on huvitegevuse kolle. Toila vallas on tuttavate kolle.

Viru vangla koldes on 250 inimest, Kohtla-Järve tervishoiuasutuse koldes on 92 inimest, Narva jäähoki koldes on 76 inimest.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 5400 inimese, kellest nakatunud on 1017.

Ööpäeva jooksul lõuna regiooni lisandunud uutest nakkusjuhtudest 19 juhul on olemas seos teadaolevate nakkusjuhtudega, ülejäänud juhtumite asjaolud on selgitamisel.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on 5000 inimest, kellest 571 on nakatunud (haigestunute number sisaldab ka põhja regionaalosakonna jälgitavaid). Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on 12 aktiivset kollet, kolletest suurim on 60 inimesega hooldekodu kolle. Töökohakoldeid on kaks, hobikoldeid on kaks ning õppeasutuse koldeid on kuus. Üks kolle on seotud meelelahutusasutusega.

Hiiumaa mõlemad nakkusjuhud ja Saaremaa uus nakkusjuht on seotud kaitseväega, kaks Läänemaa uut nakatunut said viiruse pereliikmelt. Üks Pärnumaa uus juhtum on seotud nakatumisega töökohal ning teine nakatumisega õppeasutuses. Ülejäänud lääne regionaalosakonna juhtumise asjaolud on selgitamisel.  

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 1150 inimese, kellest 172 on haigestunud. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üks 11 nakatunuga Pärnumaa kooli kolle, teine koolikolle on üheksa nakatunuga ning hooldekodu kolle, kus on 14 nakatunut. Läänemaal on jälgimisel ettevõtte kolle, kus on kuus nakatunut. Lisaks on lääne regiooni jälgimisel üks Tallinnas asuv ettevõttekolle, kus on viis haiget.

Suri viis inimest

Haiglas viibib 180 koroonaviirusesse nakatunut, suri viis inimest

28. novembri hommikuse seisuga viibib haiglas 180 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on kuus patsienti. Koju saadeti 20 inimest. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati möödunud ööpäeva jooksul kokku 29. Neli inimest viidi üle teise haiglasse ja kaks inimest mitte-COVID-19 osakonda.

Ööpäeva jooksul suri viis koroonaviirusesse nakatunud inimest: 63-aastane mees, 75-aastane mees, 81-aastane mees, 92-aastane mees ja 81-aastane naine. Kokku on Eestis surnud 109 koroonaviirusesse nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 757 COVID-19 haigusjuhtumit 740 inimesega.

28. novembri seisuga on tervenenud 6979 inimest. Neist 5384 inimese ehk 77,1 protsendi haigusjuhtum on lõpetatud, 1595 inimese ehk 22,9 protsendi puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud ligi 470 000 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 11 698, mis on 2,5 protsenti testide koguarvust.

Testi tulemust oodates tuleb püsida kodus

Terviseameti lõuna regionaalosakonna juht Tiia Luhti sõnul on viimasel ajal esinenud juhtumeid, kus koroonaviiruse testi tulemust ootavad inimesed viivad oma lapsed kooli ja lasteaeda.

Terviseamet paneb kõigile testi tulemust ootavatele inimestele südamele: enne negatiivse tulemuse selgumist tuleb arvestada väga suure võimalusega, et testi tulemus osutub positiivseks. "Nagu näeme, on SARS-CoV2 levik Eestis püsiv ning nakatuda võib pea kõikjal," ütles Tiia Luht.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: