Ööpäevaga suri viis koroonahaiget ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1606463160000 | amCalendar}}
Maskikandjad linnas
Maskikandjad linnas Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Möödunud ööpäevaga lisandus Eestis 370 positiivset koroonatesti, suri viis koroonaviirusesse nakatunud inimest.

Möödunud ööpäevaga tehti Eestis 5367 koroonatesti, millest positiivsed olid 370. Positiivsete testide osakaal oli seega ligi 6,9 protsenti.

Suri viis koroonaviirusesse nakatunud patsienti: 77-aastane mees, 96-aastane mees, 66-aastane mees, 74-aastane mees ja 75-aastane naine. Alates pandeemia algusest on koroonaviirus nõudnud Eestis nüüd 104 inimese elu.

Haiglaravil on reede hommikuse seisuga 182 patsienti, mida on ühe võrra vähem kui ööpäev varem. Juhitaval hingamisel on kuus patsienti ja intensiivravil 20.

Eesti viimase kahe nädala nakatumisnäitaja 100 000 elaniku kohta on nüüd 314,23 (neljapäeval 305,95).

Ida-Virumaale lisandus 96 nakatunut

Enim uusi positiivseid testitulemusi lisandus Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 178 inimesel, neist Tallinnas 132.

Ida-Virumaale lisandus 96, Tartumaale 31, Pärnumaale 17 ja Võrumaale 10 positiivset testi tulemust.

Raplamaale lisandus kuus, Lääne-Virumaale kuus, Jõgevamaale neli, Valgamaale neli, Viljandimaale kolm, Põlvamaale kolm, Saaremaale kaks, Läänemaale üks ja Järvamaale üks nakatumine.

Kaheksal positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht. Hiiumaa oli ainus maakond, kuhu ei lisandunud mitte ühtegi koroonapositiivset.

Nakatumine piirkonniti

24.-26. novembri põhja regionaalosakonda lisandunud nakkusjuhtudest 106 juhul saadi nakkus pereliikmelt, 71 juhul sai inimene viiruse tuttavalt, 42 juhul nakatus inimene töökohal. Välismaalt toodi viirus sisse 11 juhul: Rootsist, Itaaliast, Ameerika Ühendriikidest ja kolmel juhul Soomest, kolmel juhul Venemaalt ja kahel juhul Ukrainast. 151 juhtumi nakkusallikas jäi selgusetuks, 173 juhtumi asjaolud on selgitamisel.

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 15 500 inimese, kellest 2166 on nakatunud. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 26 kollet.

Ööpäeva jooksul Lääne-Virumaale lisandunud neljal juhul sai inimene nakkuse pereliikmelt, ühel juhul töökohalt ning ühe nakatumise asjaolud on välja selgitamisel. Ida-Virumaale lisandunud 20 nakatunut said viiruse tervishoiuasutusest, 13 juhul nakatuti koolis, 12 juhul pereringis. Kümnel juhul nakatuti töökohal, üks inimene sai nakkuse lasteaiast, üks huvitegevuse käigus ning üks nakatus tuttavaga suheldes. Ülejäänud ida regiooni nakatumiste asjaolud on selgitamisel.

Ida regiooni tööpiirkonnas on 20 aktiivset kollet. Ida regionaalosakonna jälgimisel on ligi 5300 inimest, kellest nakatunud on 959.

Ööpäeva jooksul lõuna regiooni lisandunud üheksal juhul on nakatumise päritolu varasem kontakt haigega. Ülejäänud lõuna regiooni laekunud nakatunute asjaolud on täpsustamisel.

26. novembril Tartumaale lisandunud 15 nakatunu nakkusallikas on teadmata, kümme haiget said viiruse pereliikmelt, viis nakatunut said viiruse töölt, neli nakatunut said viiruse õppeasutusest, kaks sõbralt ja üks juhtum on sisse toodud Venemaalt.

Võrumaale lisandunud viis nakatunut said viiruse huvitegevuse käigus, kahel juhul pereliikmelt, kahel juhul sõpradelt ning kahel juhul töökohalt. Viljandimaale lisandunud üks nakatunu sai viiruse pereliikmelt ning üks nakatus töökohal. Jõgevamaale lisandunud kaks nakatunut said viiruse töökohalt, üks sõbralt ning üks tuttavalt. Põlvamaale lisandunud kahel nakatunul on nakkusallikas teadmata, ühel juhul nakatuti töökohal ning üks nakatus perekonnas. Valgamaale lisandunud üks nakatunu sai viiruse pereliikmelt ja ühe nakatunu nakkusallikas on teadmata.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 4700 inimese, kellest 523 on nakatunud (haigestunute number sisaldab ka põhja regionaalosakonna jälgitavaid).

Pärnumaale lisandunud kolm nakatunut said viiruse pereliikmelt, kahel juhul nakatuti õppeasutuses, kahel juhul sünnipäeval ning ühel juhul tutvusringkonnas. Kolme Pärnumaale lisandunud nakatunu nakkusallikas on teadmata. Läänemaale lisandunud nakatunu sai viiruse pereliikmelt. Kahe Saaremaale ja kuue Pärnumaale lisandunud nakatunu asjaolud on selgitamisel.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 1100 inimese, kellest 186 on haigestunud.

27. novembri seisuga on tervenenud 6710 inimest.

Eestis on alates kevadest tehtud ligi 464 000 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 11 323 (2,4 protsenti testide koguarvust).

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: