Uus rekord - ööpäevaga lisandus 415 positiivset koroonatesti, suri kaks inimest

{{1606375860000 | amCalendar}}
Koroonaviiruse testimine.
Koroonaviiruse testimine. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Möödunud ööpäevaga tehti Eestis 5645 koroonatesti, millest positiivse tulemuse andis 415. Ööpäevaga suri kaks koroonaviirusega nakatunud inimest.

415 uut nakatumist on ühe võrra enam kui varasem Eesti kõrgeim ööpäevane nakatumine - 19. novembril teatas terviseamet 414 nakatumisest.

Positiivsete testide osakaal oli ligi 7,4 protsenti.

Ööpäevaga suri kaks koroonaviiruse saanud inimest. Eestis on alates pandeemia algusest koroonaviirus nõudnud 99 inimese elu.

Haiglates on koroonaviirusega praegu ravil 183 inimest, mis on samuti kõrgeim näitaja alates pandeemia algusest. Ööpäev varem oli haiglaravil 163 koroonaviirusega patsienti. Juhitaval hingamisel on seitse patsienti ja intensiivravil 19.

Enim uusi nakatumisi lisandus Harjumaale, kus koroonaviirus tuvastati 223 inimesel, neist Tallinnas 178. Ida-Virumaale lisandus 101 ja Tartumaale 32 nakatumist.

Lääne-Virumaale lisandus kuus ning Põlva- ja Raplamaale mõlemasse viis nakatumist. Lääne-, Pärnu-, Viljandi- ja Võrumaale lisandus neli ning Jõgevamaale kolm nakatumist. Saare- ja Valgamaale lisandus kaks ning Järvamaale üks nakatunu. Üheksa positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 elaniku kohta on 305,95 (ööpäev varem 303,09).

Ööpäeva jooksul Harju-, Järva- ja Raplamaale laekunud kaheksal juhul nakatuti perekonnas, ühel juhul töökohas ja ühel juhul tuttava kaudu. Viie nakatunu nakkusallikas on teadmata ja ülejäänud juhtumite asjaolud on täpsustamisel.

Esmaspäevast kolmapäevani põhja regionaalosakonnas lisandunud koroonaviiruse nakkusjuhtudest 102 juhul saadi nakkus pereliikmelt, 77 juhul sai inimene viiruse tuttavalt. 41 juhul nakatus inimene töökohal. Välismaalt toodi viirus sisse kaheksal juhul: Rootsist, Itaaliast, Ameerika Ühendriikidest ja kolmel juhul Soomest ning kahel juhul Venemaa Föderatsioonist. 141 juhtumi nakkusallikas jäi selgusetuks, 86 juhtumi asjaolud on selgitamisel.

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 15 500 inimese, kellest 2144 on nakatunud. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 26 kollet. Kooli koldeid on neli, töökoha koldeid kaheksa, ürituste koldeid kaks ja tutvusringkonna koldeid kaheksa. Lisanduvad veel kaks hooldekeskuse kollet, haiglakolle ning Tallinna vangla kolle.

Neljapäeval ida regionaalosakonnale laekunud 107 juhtumi asjaolud on selgitamisel.

25. novembril Ida-Virumaale laekunud nakkusjuhtudest 28 juhul sai inimene viiruse tervishoiuasutuses, kümnel juhul pereliikmelt ning kümme nakatus inimene töökohas. Viiel juhul nakatuti hoolekandeasutuses, kahel juhul koolis ning kahel juhul tuttavate kaudu. Lääne-Virumaale 25. novembril lisandunud juhtumitest kahel korral saadi nakkus pereliikmelt, ühel juhul töökohalt ning ühel juhul tervishoiuasutusest.

Ida regiooni tööpiirkonnas on 17 aktiivset kollet. Koolikoldeid on neli, lasteaiakoldeid kaks, töökohakoldeid neli. Narvas on kaks asutuse kollet ning tervishoiuasutuse kolle. Sillamäel on huvitegevuse kolle. Viru Vangla koldes on 250 inimest, Kohtla-Järve tervishoiuasutuse koldes on 92 inimest, Narva jäähoki koldes on 76 inimest.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on ligi 5100 inimest, kellest nakatunud on 939.

Tartumaale lisandunud viis nakatunut said viiruse töökohalt, kolmel juhul nakatus inimene perekonnas. Võrumaale lisandunud kolm nakatunut said viiruse huvitegevuse käigus, kolmel juhul saadi viirus pereliikmelt ning ühel juhul töökohalt. Jõgevamaale lisandunud üks nakatunu sai viiruse töökohalt. Põlvamaale lisandunud üks nakatunu sai viiruse pereliikmelt. Valgamaale lisandunud üks nakatunu sai viiruse pereliikmelt, kaks nakatunut said viiruse tuttavalt. Viljandimaale lisandunud üks nakatunu sai viiruse pereliikmelt.

Ülejäänud lõuna regiooni laekunud nakatunute asjaolud on täpsustamisel.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 4500 inimese, kellest 504 on nakatunud (haigestunute number sisaldab ka põhja regionaalosakonna jälgitavaid). Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üheksa aktiivset kollet, kolletest suurim on 59 inimesega hooldekodu kolle.

Pärnumaale lisandunud kaks nakatunut said viiruse pereliikmelt, üks nakatus töökohal ja ühe nakkusallikas on selgitamisel. Kaks Läänemaale lisandunud nakatunut said viiruse pereliikmelt.

Ülejäänud lääne regiooni lisandunud nakatunute asjaolud on selgitamisel.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 1400 inimese, kellest 197 on haigestunud. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üks 11 nakatunuga Pärnumaa kooli kolle, teine koolikolle on seitsme nakatunuga ning hooldekodu kolle, kus on 14 nakatunut. Läänemaal on jälgimisel ettevõtte kolle, kus on kuus nakatunut. Lisaks on lääne regiooni jälgimisel üks Tallinnas asuv ettevõtte kolle, kus on viis haiget.

Neljapäevaks on haiglates lõpetatud 718 COVID-19 haigusjuhtumit 701 inimesega.

26. novembri seisuga on tervenenud 6497 inimest.

Eestis on kevadest saadik tehtud ligi 458 700 koroonaviiruse testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 10 955 (2,4 protsenti testide koguarvust)

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: