Biden lubas koroonavaktsiini õiglast jagamist ja kutsus üles sajapäevasele maskikandmisele

Joe Biden.
Joe Biden. Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Leah Millis

USA presidendiks valitud Joe Biden lubas neljapäeval suhtlusvõrgustikus Twitter, et tema ja tulevane asepresident Kamala Harris tagavad koroonavaktsiini õiglase jagamise kõikidele ameeriklastele.

"Kui vaktsiin on valmis ja heaks kiidetud, siis tagame Kamala Harrisega, et seda jagataks õiglaselt, tõhusalt ja tasuta kõikidele ameeriklastele," kirjutas Biden.

Biden lubas veel, et kutsub ametisse astudes esimese asjana ameeriklasi üles sajapäevasele maskikandmisele, et ohjeldada koroonaviiruse levikut.

Samm on märkimisväärne muutus võrreldes president Donald Trumpiga, kelle enda skepsis maskide kandmise vastu on aidanud kaasa selle teema politiseerimisele. 

Rahvatervise ekspertide hinnangul on maskikandmine üks lihtsamaid viise üle 275 000 ameeriklase surmanud pandeemia ohjeldamiseks.

Biden teatas varem, et kutsus oma koroonameeskonda juhtiva nakkushaiguste eksperdi Anthony Fauci. "Palusin tal olla ka minu jaoks peamiseks meditsiininõunikuks ja kuuluda koroonaviiruse vastu võitlemise meeskonda," sõnas Biden.

Rekordarv nakatunuid

Ühendriikides nakatus ööpäevaga koroonaviirusesse rekordilised enam kui 210 000 inimest, teatas neljapäeval maailmas viiruselevikut jälgiv Johns Hopkinsi ülikool.

Tegemist on suurima arvu uute nakatumistega pandeemia algusest.

Samal ajal suri koroonaviiruse tõttu 2907 inimest, mis on samuti üks kõrgemaid näitajaid pandeemia jooksul.

Maailmas ületas koroonasurmade arv 1,5 miljoni piiri, ilmnes neljapäeva õhtul uudisteagentuuri AFP ametlikel allikatel tuginevast statistikast.

Koroonaviirusesse on pandeemia algusest nakatunud 64 774 705 miljonit ja surnud 1 500 038 inimest.

Kõige rängemini on kannatanud Ladina-Ameerika ja Kariibi regioon 452 263, millele järgneb Euroopa 430 060 ning USA ja Kanada 286 946 koroonasurmaga.

Riikidest eraldi on Ühendriikides kinnitust leidnud enam kui  275 000 koroonasurma. Järgnevad Brasiilia ja India, kus pandeemia algusest on koroonaviiruse tõttu surnud rohkem kui 138 000 inimest.

Toimetaja: Urmet Kook

Allikas: AFP-STT

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: