Saksamaa sulgeb mitteelutähtsad poed ja koolid

{{1607857440000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX/AFP/Bernd von Jutrczenka

Poed, mis ei müü esmavajalikke kaupu, samuti juuksuritöökojad ja koolid pannakse Saksamaal alates kolmapäevast kinni, ütles kantsler Angela Merkel, osutades vajadusele ohjeldada viiruseleviku eksponentsiaalset kasvu.

Kuni 10. jaanuarini kehtivad osalised sulgemismeetmed leppis Merkel kokku pühapäeval kohtumisel 16 liidumaa juhtidega. Ettevõtteid kutsutakse üles võimaldama kaugtööd või pikendama pühadepuhkusi.

Keelatakse alkoholimüük avalikes kohtades, mis tähendab sisuliselt lõppu jõulude eel populaarseks osutunud hõõgveinikioskite ärile.

"Koroonaolukord on kontrolli alt väljas," ütles Baieri liidumaa peaminister Markus Söder, tervitades karmimaid piiranguid, mida ta lubas oma liidumaal jõustada.

Novembris suleti Saksamaal meelelahutus- ja kultuuriasutused ja keelati restoranide siseruumides einestamine.

Meetmed aitasid peatada kiire nakkuste kasvu pärast sügisest koolivaheaega, ent nakatumine stabiliseerus kõrgel tasemel.

Viimasel nädalavahetusel aga teatas riigi terviseamet, et nakkustrend on võtnud murettekitava pöörde.

"Kasvanud mobiilsus ja seetõttu tekkinud täiendavad kontaktid jõulueelsel perioodil on viinud Saksamaa nakkusnäitajad eksponentsiaalse kasvuni," on öeldud Merkeli ja liidumaade juhtide kokku lepitud dokumendis.

Seetõttu oli meie ülesandeks "hoida ära meie tervishoiusüsteemi ülekoormamine ning vaja on kiireid tegusid", lausus kantsler.

Robert Kochi instituudi juht Lothar Wieler hoiatas neljapäeval, et nakatumiste arv hakkab ohtlikult kasvama, kui praegusi meetmeid ei karmistata.

Viimase ööpäeva jooksul tuvastati Saksamaal üle 20 000 uue koroonajuhtumi, millega nakatunute koguarv kerkis üle 1,3 miljoni.

Surmajuhtumeid Covid-19 tagajärjel registreeriti 24 tunniga 321, kokku on pandeemia riigis nõunud ligi 22 000 inimelu.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: