Bolt kaasas 150 miljonit eurot

Taksoteenuse vahendaja Bolt teatas kolmapäeval, et kaasas ettevõtte ajaloo suurima investeerimisringiga 150 miljonit eurot.

D1 Capital Partnersi poolt juhitud ning Darsana Capital Partnersi osalusel kaasatud investeeringu toel plaanib ettevõte arendada teenuste turvalisust ning jätkata platvormtakso, toidu kojutoomise ning kergliikurite rendi teenuste laiendamist Euroopas ja Aafrikas, teatas Bolt.

Bolti kaasasutaja ja tegevjuht Markus Villig märkis, et ettevõte on viimase aasta jooksul klientide arvu peaaegu kahekordistanud ja laienenud oma teenustega 50 linna üle maailma.

"Plaanime kliendile parima võimaliku kvaliteediga teenuse tagamiseks rakendusse lisada uuenduslikke lahendusi, näiteks juhi näotuvastus ja tehisintellektil põhinev sõidumonitooring, mis aitab vältida ohtlikke olukordi," lisas Villig.

Boltil on üle 50 miljoni registreerunud kasutaja 200 linnas ja 40 riigis üle maailma. Järgmisel aastal plaanib ettevõte laieneda elektriliste tõukerataste renditeenusega 100 Euroopa linna ja tuua tänavatele 130 000 elektritõukeratast ning -jalgratast. Toidu kojutoomise teenus Bolt Food on kättesaadav 16 riigis ja 33 linnas üle maailma. 

D1 Capital Partners on Bolti teatel globaalne investeerimisühing, mis tegutseb era- ja avalikel turgudel. 2018. aastal asutatud D1 tegutseb peamiselt ülemaailmsesse interneti-, tehnoloogia-, telekomi-, meedia-, tarbija-, tervishoiu-, finants-, tööstus- ja kinnisvarasektorisse investeerimisega.

Darsana Capital Partners on 2014. aastal asutatud investeerimisühing, mis keskendub globaalselt era- ja börsiettevõtetesse tehtavatele pikaajalistele investeeringutele.

2019. aasta tulemustest nähtub, et Bolti konsolideerutud käive jäi napilt alla 150 miljoni euro, kuid kahjum, mis 2018. aastal oli 61 miljonit, jõudis mullu juba 85 miljonile eurole.

Bolt Technology OÜ väärtus hinnati selle aasta maikuisel rahakaasamisel 1,7 miljardile USA dollarile.

Uber – Bolti peamine konkurent sõidujagamise valdkonnas – teatas aasta alguses üle seitsme miljardi eurosest kahjumist, netokäive jäi neil veidi alla 12 miljardi.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: