Tosin senaatorit tahavad Bideni ametissevannutamist tõkestada

Texase senaatot Ted Cruz assistendiga senatisse saabumas.
Texase senaatot Ted Cruz assistendiga senatisse saabumas. Autor/allikas: SCANPIX / ZUMA

USA vabariiklastest senaatorite grupp teatas laupäeval, et ei hääleta järgmisel nädalal valitud presidendi Joe Bideni ametisse nimetamiseks.

Algatus, mida veab Texase senaator Ted Cruz, läheb vastuollu kümnete kohtuotsustega ja ametlike uurimistega, mis suuremaid probleeme presidendivalimistel ei tuvastanud. 

Vabariiklaste avaldus, mille allkirjastas Cruz ja veel kuus praegust ja neli tulevast senaatorit, väidab, et pettusesüüdistuste hulk on suurem kui ühelgi teistel valimistel nende eluajal. 

Kui USA kongress kolmapäeval koguneb, et Bideni võit heaks kiita, nõuab senaatorite grupp erikomisjoni moodustamist, mis viiks läbi kümnepäevase auditi valimistulemuste suhtes. Avalduse järgi koguneksid seejärel paari osariigi seadusandjad eriistungitele, kus vaadatakse oma valimistulemused üle. 

Varem teatas Missouri senaator Josh Hawley kavatsusest kolmapäeval Bideni kinnitamist vaidlustada. 

Esindajatekojas kavatseb vabariiklasest Louie Gohmert ning veel sada vabariiklasest seadusandjat Bideni ametisse nimetamist tõkestada.

Senati vabariiklaste liider Mitch McConnell on ärgitanud oma erakonnakaaslasi Bideni presidendiametisse asumist kinnitama. "Valijameeste kogu on kõnelenud," ütles ta. 

Valijameeste kogu kinnitas Bideni 3. novembri presidendivalimiste võitjaks 306 häälega Trumpi 232 vastu. 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: