Keskerakond koondab piirkonnakoordinaatorid ja osa inimesi ka erakonna büroost

{{1611126540000 | amCalendar}}
Keskerakonna büroo
Keskerakonna büroo Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Keskerakonna tegevsekretär Peeter Vitsur saatis erakonna piirkonnakoordinaatoritele kirja, milles teatas nende ametikohtade koondamisest. Lisaks koondati inimesi erakonna büroost ehk kokku sai koondamisteate 24 inimest.

ERR-i kasutuses olevas kirjas märgib Vitsur, et Keskerakonna juhatus tegi 18. jaanuaril erakonna 2021. aasta eelarvet otsuse, et muudetakse erakonna struktuuri ja sellega seoses koondatakse piirkonnakoordinaatorite ametikohad.

"Oleme sunnitud koondama piirkonna koordinaatorite ametikohad üle Eesti. Selle tulemusena kokkulepitud töö lõppeb. See on kindlasti teile ja erakonnale väga keeruline otsus. Suur tänu teile teie panuse eest! Teile pole võimalik teist tööd pakkuda kuna puuduvad vabad ametikohad," kirjutas Vitsur.

Piirkonnakoordinaatoritega 2. detsembril 2019 sõlmitud töölepingud lõpetatakse 19. veebruaril.

"Teie tööl oleku viimasel päeval s.o 19. veebruaril 2021 palume üle anda piirkonna esimehele kõik materiaalsed vahendid, mis olid teie kasutusse usaldatud seoses tööülesannete täitmisega ja teie käes olev dokumentatsioon ning pooleliolevad tööd. Ühtlasi anname teada, et töölepingu lõpetamisel kuulub teile väljamaksmisele hüvitis ühe kuu keskmise palga ulatuses töölepinguseaduse § 100 lõike 1 alusel," kirjutas tegevsekretär Vitsur.

Keskerakonnal on 19 piirkonda. Keskerakonna kodulehel avaldatud andmete põhjal pole siiski päris igas piirkonnas oma palgalist koordinaatorit. Tuntumateks piirkonnakoordinaatoriteks on Tartumaal Jaanus Raidal ja Tartu linnas Artjom Suvorov. Koondamised puudutasid ka erakonna bürood, kuhu jäi tööle alles neli inimest. Büroos oli seni tööl üheksa inimest.

Võttes aluseks Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni lehel avaldatud erakondade tulude ja kulude vahe ehk tulem, pole Keskerakonna rahaline seis kiita. Kuigi eelmise aasta tulem oli 833 750 euroga plussis, on alates 2014. aastast erakonna iga-aastaseid kulusid ja tulusid arvesse võttes erakond endiselt miinuses 562 520 euroga.

Kuivõrd 2021. aastal toimuvad kohalike omavalitsuste volikogude valimised, tähendab see võrdluses 2020. aastaga, mil valimisi ei toimunud, ka palju suuremaid väljaminekuid ennekõike valimiskampaania tõttu.

Keskerakonna kulud ja tulud aastast 2014. Autor/allikas: ERJK

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: