India peaminister kritiseeris protestivaid põllumehi

India peaminister Narendra Modi
India peaminister Narendra Modi Autor/allikas: SCANPIX/EPA/STR

India peaminister Narendra Modi kritiseeris tema valitsuse põllumajandusreformide vastu protestivaid põllumehi.

India peaminister Narendra Modi kritiseeris oma pühapäevases raadiosaates protestijaid.

"Riiki kurvastas Tricolori (India lipp) solvamine 26. jaanuaril Delhis. Valitsus on pühendunud põllumajanduse moderniseerimisele ja astub selle suunas palju samme." ütles Modi.

Eelmisel nädalal muutusid India põllumeeste meeleavaldused vägivaldseks ja protestijad tungisid ajaloolisse Delhi punasesse kindlusesse.

Vägivald puhkes Delhis traktoriparaadi ajal, mis langes koku India Vabariigi aastapäevaga. Selle käigus tungisid tuhanded põllumehed Punasesse kindlusesse ning protestijate ja võimude kokkupõrkes sai üks inimene surma ja sajad vigastada.

Põllumeeste ametiühingute teatel ei ole nemad vägivalla eest vastutavad ja selle põhjustasid protestijate vähemus.

Eelmise aasta septembris võttis India parlament vastu kolm vastuolulist põllumajanduseelnõu, mille eesmärk oli riigi põllumajandussektori liberaliseerimine. Seejärel allkirjastati need seadusteks, mis tekitasid põllumeeste proteste kogu riigis.

India valitsus väitis, et uued seadused annavad põllumajandustootjatele vabaduse müüa oma toodangut väljaspool reguleeritud turge ja sõlmida ostjatega lepingud eelnevalt kokkulepitud hinnaga.

Indias võimul olev natsionalistlik Bharatija Janata partei (BJP) leiab, et reformid vähendavad põllumeeste sõltuvust traditsioonilistest vahendajatest. Valitsus loodab, et reformide tulemusena põllumajandustootjate sissetulek kahekordistub.

India põllumeeste ühenduse sõnul jätavad uued seadused nad suurfirmade meelevalda, kes eeldatavasti sisenevad riigi probleemsesse põllumajandussektorisse.

Opositsiooniparteide hinnangul toetavad põllumajandusreformid eelkõige suurkorporatsioone ning on kutsunud valitsust üles nõustuma põllumeeste nõudmistega.

India kriminaalkontrolli büroo andmetel on üle poole India põllumeestest võlgades.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: