Läti keelab alates kolmapäevast eurooplaste sisenemise

{{1612520100000 | amCalendar}}
Läti piiripunkt.
Läti piiripunkt.

Läti valitsus otsustas koroonakriisile viidates keelata alates 11. veebruarist kuni 25. veebruarini Euroopa Liidu ja teiste Euroopa Majanduspiirkonna riikide kodanike sisenemise Lätti ilma mõjuva põhjuseta.

Euroopa Liidu 27 liikmesriigi, Norra, Islandi, Šveitsi ja Ühendkuningriigi kodanikud võivad Lätti tulla ainult oluliste asjaolude korral, vahendas Läti ringhääling LSM.lv.

Lätisse on uute piirangute ajal lubatud siseneda Euroopa riikide kodanikel üksnes ajakriitilistel ja olulistel põhjustel nagu tööga seotud kohustused, õppimine ja treeningud, perekondlikud põhjused, meditsiiniteenuste saamiseks, transiidiks, alaealiste saatjatel, alalistel tagasipöördujatel ning matustele saabujatel.

Lätisse siseneda soovivad isikud peavad enne reisi täitma elektroonilise ankeedi veebiaadressil covidpass.lv. Ankeedi täitmisel ei nõuta reisi vajalikkust tõestavate dokumentide lisamist, kuid riiki saabujad peavad olema valmis esitama sellekohaseid pabereid Läti piirivalvele või politseinikele. Reisi vajalikkust tõestavaid dokumente ei pea esitama üksnes siis, kui vajalik info nagu elukoht või perekondlikud suhted on olemas Läti riiklikes infosüsteemides.

Samuti peavad vajalikud dokumendid esitama kaubaautode juhid - lisaks juhuloale ja sõidumeerikule tööandja väljastatud sertifikaat, mis peab vastama Euroopa Komisjoni välja töötatud näidisele.

Kui reisija siseneb Lätti ühistranspordiga, siis peab vedaja kontrollima, kas ta on ennast registreerinud veebiaadressil covidpass.lv, kuid ei pea tegelema elektroonilises ankeedis esitatud andmete täielikkuse ja tõesuse kontrolliga. Reisijaveo firma ei tohi lubada oma sõiduvahendisse isikuid, kes ei ole täitnud elektroonilist ankeeti ega deklareerinud oma reisi eesmärki.

Euroopa-väliste riikide kodanike sisenemine Lätti oli juba varasemalt piiratud ning nad said riiki tulla üksnes väga mõjuval põhjusel.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: