Valgevene kohus mõistis kaks teleajakirjanikku kaheks aastaks vangi

Valgevene kohus mõistis kaheks aastaks vangi kaks teleajakirjanikku, sest nad õhutasid meeleavaldusi riigi juhi Aleksandr Lukašenko vastu.

Poolas baseeruv Valgevene opositsiooniline telekanal Belsat teatas, et 27-aastane Katsjarina Bahvalova, kes teeb telekanalile tööd nime Andrejeva all, ja 23-aastane Darja Tšultsova mõisteti vangi "grupi-viisilise tegevuse juhtimise eest, mis raskelt rikkus avalikku korda", vahendas "Aktuaalne kaamera".

Nad filmisid novembris oma korterist presidendivalimiste tulemuste vastast meeleavaldust. Meeleavalduste järel on Valgevene võimud vahistanud üle 33 000 inimese.

Pärast kohtuotsuse selgumist kutsus Leedu Minskit lõpetama repressioone ja Poola teatas, et Valgevene peaks lõpetama ajakirjanike tagakiusamise.

Süüdimõistetud ajakirjanikud kaebavad kohtuotsuse edasi.

"Igasugused kriminaalprotsessid pärast proteste on täiesti illegaalsed, sest kodanikud täidavad oma õigust rahumeelselt protestida. Neid ei saa vaadata kui
tegevust avaliku korra rikkumiseks," ütles Andrejeva advokaat Sergei Zikratski.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: