Uurija määras Krachtile elukohast lahkumise keelu

{{1613738220000 | amCalendar}}

Kaitsepolitsei määras kuriteokahtlustuse saanud endisele rahandusministri nõunikule Kersti Krachtile aastaks elukohast lahkumise keelu. Krachti kaitsja vandeadvokaat Oliver Nääsi sõnul ei ole see põhjendatud ja õigusriigile kohane ning nad plaanivad tõkendi vaidlustada.

Krachtile esitatud kahtlustus esineb kahes episoodis, altkäemaksu võtmises ja mõjuvõimuga kauplemises. Nääsi sõnul oli Krachtile esitatud kahtlustus ülepaisutatud ning praegu on antud hinnanguid ainult ühe poole esitatud tõendite alusel.

Neljapäeva hommikul kehtestas kaitsepolitsei Krachtile üheks aastaks elukohast lahkumise keelu, mille kohaselt ei saa Kracht lahkuda oma elukohast kauemaks kui kolmeks ööpäevaks.

Uut tõkendit põhjendatakse Nääsi sõnul sellega, et ta võiks vastasel juhul hakata menetlusest kõrvale hoidma. Varem ei ole prokuratuur aga väitnud, et Krachti puhul võiks esineda pakku mineku oht.

"Sellised arengud ei ole minu arvates okei ja õigusriigile kohased," sõnas Nääs. Ta lisas, et kõik tõkendid peavad olema selgelt põhjendatud ja vältimatult vajalikud.

Nääsi sõnul on arusaadav, et kahtlustus tekitab küsimusi ka ajakirjanduses, kuid need saavad vastuse kriminaalmenetluse raames.

Krachti sõnul on prokuratuur maalinud temast pildi kui võlgades ettevõtjast, kes on valmis milleks iganes. Ta märkis, et jutud tema majanduslikest raskustest on liialdatud ning ta on peale abielulahutust maksnud ära 1,4 miljonit eurot oma endise abikaasa pangalaenu.

"Kinnitan, et ma pole küsinud Tederilt altkäemaksu ega kaubelnud mõjuvõimuga," ütles Kracht. "Lõplik tõde selgub kohtus," märkis ta.

Kracht: prokuratuur tegi valitsuse kukutamiseks tellimustöö

Krachti hinnangul on talle esitatud kahtlustus osa katsest summutada rahapesu uurimine.

Ta rääkis, et tegi küll töövälisel ajal tuttavaks Hillar Tederi ja Louis Freeh, kuid see pole kriminaalne.

Krachti sõnul peeti ta kinni, kuna tegeles seadusandlusega, mis justiitsministeeriumile ja prokuratuurile ei meeldinud.

"Prokuratuur tegi ühe suure show, et lõhkuda valitsus," sõnas ta. Krachti sõnul on Lavly Perlingu poliitikasse suundumine poliitiline korruptsioon ja prokuratuur tegi valitsuse kukutamiseks tellimustöö. Ta ei olnud valmis avaldama, kes protsessi taga on, kuna see kujutaks ohtu tema elule.

"Mina näen siin selget korruptsiooni poliitilisel tasandil kui ka õiguskaitse süsteemis," sõnas ta Perlingu poliitikasse suundumise kohta.

Tallinna vanglas veedetud aja kohta märkis Kracht, et vanglas oli tal suurepärane kogemus ning seal töötavad väikeste palkade eest toredad inimesed. Vanglates on aga palju, mis vajaks parandamist ja kogu süsteem tuleks vundamendist üles ehitada.

 

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: