Reisibürood korraldavad valitsuse soovitusi eirates koolivaheajal lisalende

Tallinna lennujaam.
Tallinna lennujaam. Autor/allikas: Sander Koit / ERR

Koroonaviiruse nakatumisnäitaja tõuseb jõudsalt, kuid reisibürood korraldavad suure nõudluse tõttu koolivaheajaks lisalende. Valitsuse soovitusi eiravad lapsevanemad peavad tagama, et laps püsiks reisilt tagasi tulles kümme päeva isolatsioonis.

Ehkki ametlik soovitus valitsuse poolt on reisida ainult vältimatutel põhjustel, on kõik reisibüroode välja hõigatud lennud koolivaheajaks välja müüdud ning juba on müügil ka lisareisid. Reisimine pole soovituslik ning koolilapsed peavad jääma pärast reisi isolatsiooni, kuid Euroopa Komisjon otsustas jaanuaris, et lennureiside piiramine ei ole enam teaduspõhiselt toetatud.

Novatoursi turundusjuht Olev Riisberg ütles, et kauaoodatud Egiptuse reisid osutusid nii populaarseks, et ettevõte teatas koolivaheaja lisalendudest. Kokku on Novatoursi poolt Egiptusesse ja Kanaari saartele seitse väljalendu.

Estraveli tootjasuhete juht Katrin Samlik kinnitas, et ehkki reisijate arv on eelmise aastaga võrreldes kolm korda väiksem, on koolivaheaja reisid väga populaarsed ning kohti on võimalik osta lisalendudele.

Samliku sõnul pärivad lapsevanemad koolivaheaja reisidega seoses palju ning ta peab eestlast mõistlikuks reisijaks.

Samal ajal on aga valitsus rangelt soovitanud, et inimesed puhkusereisidel ei käiks. Haridus-ja teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmets ütles, et praegu on valitsuse poolt tugev sõnum, et puhkusereisidele minna ei tohiks.

Samas on Riisbergi sõnul Novatoursi prioriteet reisijate ohutus ja ettevõte järgib ametlikke soovitusi.

Ta lisas, et oluline on vastutustundlik käitumine mitte ainult reisibüroode, vaid ka klientide poolt.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi lennundusosakonna juhataja Taivo Linnamägi ütles, et valitsus ei ole veel otsustanud hakata lisalende piirama. Ta lisas, et reisibüroosid kutsutakse üles vastutustundlikkusele.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: