Tallink ootab testinõude edukust ja vaktsineerimise kasvu

Lumine Tallinn
Lumine Tallinn Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallink ootab tavapärase äri taastamiseks testinõude pilootprojekti õnnestumist. Laevafirma loodab, et kevade saabudes oleks vaktsineerimise kasvades ja negatiivse testi nõude toel võimalik kahjumlikust ärist taas kasumisse jõuda.

Negatiivse testi nõue Soome suunal reisijatele hakkab kehtima tuleva nädala teisipäevast. Test peab olema tehtud viimase 72 tunni jooksul, selleks sobib nii laboratoorne test kui PCR-kiirtest. Laevale tuleb kaasa võtta negatiivse testitulemuse dokument, testi asemel sobib ka arstitõend, mis kinnitab haiguse läbipõlemist viimase kuue kuu jooksul. 

"Muid leevendusi ei ole tehtud. Meie arusaamist mööda on nii, et kui see pilootprojekt läheb hästi, siis saab märtsist samadel tingimustel riikide vahel reisida," rääkis Tallinki juht Paavo Nõgene ERR-ile. "Olen ise selle ettepaneku teinud," lisas Nõgene.

"Siis on võimalik jälle tööränne taastada. Meie ja meile teadaolevalt on kõik laevafirmad selleks valmis," märkis Nõgene.

"Selleks, et vähendada riske, on Soome terviseamet andnud sellise soovituse, et seda tuleb rakendada. Laevafirmad seda rakendavad, kaugem eesmärk on see, et kui pilootprojekt õnnestub, sinnamaani tõesti tuleb olla väga tubli," rääkis ta. 

Laevas püsivatelt kruiisireisijatelt testi ei nõuta

Soome riigi poolt kehtestatud reeglid ei kehti aga nendele inimestele, kes Soomes maha minna ei plaani ega ka Soomest Eesti poole tulijatele. Nõgene märkis, et lihtsalt kruiisil reisimise võimalust kasutatakse päris palju.

"Eriti nädalavahetustel: 13.30 Tallinnast laeva, veedavad viis tundi laevas, on 18.30 Tallinnas tagasi," kirjeldas Nõgene. Võimalust kasutavad agaralt ka Soome turistid. "Soome poolt on iga päev märkimisväärne hulk, kes tuleb, et merereisi nautida," lisas Nõgene.

Laevas tuleb siiski täita kõiki tavapäraseid piiranguid ehk kanda maski ja hoida sotsiaalset distantsi. Nõgene märkis, et see ei ole suures laevas keeruline.

Tallinki reisijate arv on Soome uute piirangute ajal langenud jaanuariga võrreldes pea poole võrra. "Suures osas on tegu kaubaveoga, et tagada kaupade liikumine. Siiski on olemas mingi osa, kellel on võimalik Soome siseneda. Siis on tõesti ka laevas ostlejaid, nii Soome kui Eesti poolt," selgitas ta. 

Olukorra normaliseerumiseks loodab ta aga võimalikult kiiresti võimalikult paljude inimeste vaktsineerimisele. "Ma arvan, et kogu Eesti ootab seda, et võimalikult kiiresti võimalikult suur hulk inimesi oleks võimalik vaktsineerida," sõnas ta.

Samuti võiks Nõgene sõnul rakendada reeglit, et riiki saabunud vaktsiin leiaks viie kalendripäeva jooksul kasutust. 

"Ootame, et saabuks kevad ja oleks võimalik kahjumliku äri asendada kasumliku äriga," sõnas Nõgene.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: