Euroopa Liit pikendas Toivo Klaari ametiaega EL-i eriesindajana

Toivo Klaar.
Toivo Klaar. Autor/allikas: Euneighbours.eu

Euroopa Liidu Nõukogu pikendas neljapäeval kuue EL-i eriesindaja, sealhulgas eestlase Toivo Klaari volitusi.

2017. aasta novembris eriesindajana tööd alustanud Klaari ametiaega pikendati veel aasta võrra, kuni 2022. aasta veebruari lõpuni, teatas EL-i pressiteenistus.

Esimesed eriesindajad määrati ametisse 1996. aastal. Praegu toetavad kaheksa eriesindajat Euroopa Liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja Josep Borrelli tööd.

Klaar nimetati Lõuna-Kaukaasia eriesindajaks 2017. aastal. Eelmisel (2020.) aastal juba pikendati tema volitusi aasta võrra.

Toivo Klaar oli aastatel 2013-2014 Gruusias EL-i järelevalvemissiooni juht. Enne seda oli ta EL-i välisteenistuse inimressursside poliitika ja koordineerimise osakonna juhataja ja oli Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht.

Varem on Klaaril olnud Eesti avalikus teenistuses mitmesuguseid ametikohti, sealhulgas olnud Lennart Meri välispoliitika nõuniku ametis. Klaaril on Harvardi ülikooli avaliku halduse magistrikraad.

Euroopa Liidu eriesindajad tegutsevad piirkondades ja riikides, mis pakuvad Euroopa Liidle erilist muret või huvi. Nad mängivad aktiivset rolli rahu, stabiilsuse ja õigusriigi kindlustamisel.

Neljapäevase otsusega pikendati 2023. aasta veebruari lõpuni EL-i inimõiguste eriesindaja Eamon Gilmore'i volitusi, kuni juuni lõpuni pikendati EL-i eriesindaja Saheli piirkonnas, Angel Losada Fernandeze ja Kesk-Aasia eriesindaja Peter Buriani volitusi. Samuti pikendati nelja kuu võrra EL-i eriesindaja Alexander Rondose volitusi Aafrika Sarve piirkonnas ning kahe kuu võrra, aprilli lõpuni EL-i eriesindajana Lähis-Ida rahuprotsessis tegutseva Susanna Terstali volitusi.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: